27 листопада 2003, 16:10

Голова Комітету з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин Геннадій Удовенко взяв участь у засіданні спільної колегії Міністерства внутрішніх справ, Міністерства освіти і науки України, Державного комітету у справах сім'ї та молоді

Голова Комітету з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин Геннадій Удовенко взяв участь у засіданні спільної колегії Міністерства внутрішніх справ, Міністерства освіти і науки України, Державного комітету у справах сім'ї та молоді.

Обговорювалося питання "Про стан запобігання бездоглядності, правопорушень серед дітей та шляхи поліпшення їх соціально-правового захисту". Голова парламентського Комітету зазначив:. "Оскільки, на моє глибоке переконання, захист прав людини починається з захисту прав дітей, ми не залишаємо поза увагою звернення громадян, які надходять до Комітету з цих питань і намагаємося допомогти вирішити те, чи інше питання. І на своєму досвіді знаємо як вони тяжко вирішуються".

Він також звернув увагу присутніх на деякі проблеми законотворчого характеру. "Історично склалося, що в перше десятиріччя формування України, як незалежної країни, в центрі уваги законодавчої та виконавчої влад були питання політичного та економічного характеру. Соціально спрямовані питання здебільшого були відсунуті на "задній план". Негативні результати такого підходу відомі усім..", - наголосив голова Комітету.

За його словами, Комітет готовий підтримати будь-які ефективні ініціативи виконавчої влади з цього питання, зокрема щодо змін та доповнень до існуючого законодавства. Він також висловив сподівання, що такі пропозиції вже будуть розглядатись під час парламентських слухань за цією темою, які заплановано на 22 грудня 2003 р.