27 листопада 2003, 16:12

Комітет у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів рекомендує парламенту підтримати у другому читанні законопроект "Про внесення змін до Закону України " Про пенсії за особливі заслуги перед Україною"

Комітет Верховної Ради України у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів рекомендує парламенту підтримати у другому читанні законопроект "Про внесення змін до Закону України " Про пенсії за особливі заслуги перед Україною".

Законопроектом пропонується поширити право на отримання пенсії за особливі заслуги перед Україною на осіб, яким до 1 січня 1992 року було встановлено персональні пенсії.

Відповідно до проекту, "Питання про призначення пенсії за особливі заслуги особам, яким до 1 січня 1992 року було встановлено персональні пенсії союзного, республіканського значення, розглядається Комісією за клопотанням посадових осіб..."

Комітет вважає, що законодавчий акт удосконалює структуру чинного Закону і ставить колишніх персональних пенсіонерів в рівні умови з іншими громадянами в питаннях отримання ними пенсій за особливі заслуги перед Україною.

Довідково: станом на 1 січня 1992 р. в Україні було 15 тисяч персональних пенсіонерів союзного, республіканського і місцевого значення. Серед них 97%, або 14550 осіб мали державні нагороди: ордени колишнього СРСР, почесні звання, державні премії, були депутатами Верховної Ради СРСР або УРСР, депутатами 4-х і більше скликань місцевих рад, чемпіонами Олімпійських ігор, Світу і Європи.