22 вересня 2012, 14:56 ( Прес-служба )

Володимир Литвин: Законопроект про внесення змін до Конституції України має бути цілісним, комплексним документом, який дістане підтримку суспільства

Законопроект про внесення змін до Конституції України має бути цілісним, комплексним документом, який дістане підтримку суспільства.

Про це заявив Голова Верховної Ради України Володимир Литвин, відповідаючи у суботу на запитання журналістів.

При цьому він зазначив, що вносити зміни до Основного закону має парламент наступного скликання. В.Литвин також нагадав, що «є ряд позицій, які потребують або безумовного виконання, або винесення на всенародний референдум». За його словами, це стосується внесення змін до розділів, в яких йдеться про права і свободи людини і громадянина у частині, зокрема, безоплатної і доступної освіти та медицини.

Говорячи про законопроект про внесення змін до статті 98 Конституції, яким пропонується розширити повноваження Рахункової палати, В.Литвин назвав це «очевидною необхідністю», зокрема, зважаючи на практику зарубіжних країн.

«Рахункова палата має бути органом народного контролю, оскільки її формує Верховна Рада, і вона має бути такою за своєю сутністю і змістом своє роботи», - наголосив В.Литвин.

Керівник парламенту вважає, що в Україні має бути єдиний орган фінансового контролю. Він пояснив, що нині існує багато контролюючих структур, які дублюють одна одну, а головне - результати їх перевірок далеко не завжди реалізуються. За його словами, зокрема, «десятки рішень Рахункової палати не виконуються, не зважаючи на те, що в них йдеться про зловживання при використанні бюджетних коштів», - наголосив В.Литвин. На його думку, необхідно закріпити на законодавчому рівні, що рішення і рекомендації Рахункової палати обов’язкові для виконання.