28 липня 2012, 15:28 ( Прес-служба )

Голова Верховної Ради України Володимир Литвин працює над проектом листа Президентові України з приводу «мовного закону»

 

Голова Верховної Ради України  Володимир Литвин працює над проектом листа Президентові України з викладенням свого бачення ризиків, пов’язаних із запровадженням «мовного закону» у нинішній редакції.

        Про це В.Литвин повідомив у суботу  у місті Новоград-Волинському Житомирської області, відповідаючи на запитання журналістів.

        Керівник парламенту також повідомив, що відповідно до ст.131 «Регламенту Верховної Ради України»  він запропонував внести зміни і уточнення до цього закону. «Якби  Верховна Рада  поставилася до них схвально, то абсолютна більшість проблем, які викликають  нарікання і складну суспільну реакцію, було б знято»,- заявив В.Литвин. «Я робив і роблю більше, ніж у моїх силах,- сказав він. – Все інше залежатиме від того, як Верховна Рада поставиться до цієї проблеми».

        Керівник парламенту нагадав, що пропозицію про скликання позачергової сесії парламенту було внесено відповідно до Регламенту 157 народними депутатами. Порядком денним сесії, за його словами, зокрема, передбачається розгляд проектів постанов щодо скасування прийнятих раніше рішень  у вигляді законів, у тому числі, і чотирьох проектів постанов стосовно «мовної тематики».

        В.Литвин повідомив, що відповідно до процедури він відкриє засідання парламенту, а далі, оскільки, першим розглядатиметься кадрове питання, засідання вестиме або один із заступників Голови Верховної Ради України, або парламент може обрати на час розгляду цього питання головуючого з числа народних депутатів.