18 липня 2003, 14:51

За час третьої сесії парламенту четвертого скликання Комітетом з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки підготовлено і Верховною Радою України прийнято 11 Законів України й 1 постанову з питань функціонування паливно-енергетичного комплексу України та проблем ядерної безпеки

За час третьої сесії парламенту четвертого скликання Комітетом з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки підготовлено і Верховною Радою України прийнято 11 Законів України й 1 постанову з питань функціонування паливно-енергетичного комплексу України та проблем ядерної безпеки. Протягом ІІІ сесії відбулось 18 засідань Комітету на яких розглянуто 69 питань. Про це Інформаційному управлінню повідомили в секретаріаті Комітету.

Зокрема, прийнято Закони України, які підписані Президентом України і набули чинності: "Про альтернативні джерела енергії" (визначив правові, економічні, екологічні та організаційні засади використання альтернативних джерел енергії та сприяння розширенню їх використання у паливно-енергетичному комплексі); "Про внесення змін до деяких законодавчих актів (щодо банкрутства гірничих підприємств та підприємств паливно-енергетичного комплексу); "Про внесення змін до статті 18 Закону України "Про електроенергетику" (цим законом приведено чинне законодавство в галузі електроенергетики до норм і вимог СОТ); "Про внесення змін до Закону України "Про електроенергетику" (щодо екологічної броні) тощо. Останнім, зокрема, визначено правові передумови запобігання виникненню надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру через припинення електропостачання споживачам.

В останні дні роботи сесії було прийнято і направлено на підпис Президентові України ще два закони: "Про фінансове оздоровлення підприємств вугільної промисловості" та "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення" (щодо порушення правил і норм ядерної та радіаційної безпеки).

Всього ж впродовж ІІІ сесії на розгляд Верховної Ради України Комітетом було запропоновано 19 законопроектів, з них 15 розглянуто і прийнято, 1 законопроект відхилено, 3 законопроекти залишилися нерозглянутими. Також внесено 6 проектів Постанов, з них одна прийнята, одну не розглянуто, чотири відхилено.

Комітет брав участь у підготовці і прийнятті 21 Закону України з питань, що віднесені до компетенції Комітету, які готувалися іншими Комітетами Верховної Ради.

Проведено три виїзних засідання в Луганській, Львівській та Київській областях.
Комітетом налагоджено співпрацю з Міністерством палива та енергетики України, 5 депутатів-енергетиків є членами Колегії Міністерства. Комітетом також налагоджено співпрацю з Радою оптового ринку електроенергії України (ОРЕ), Держкоменергозбереження, Адміністрацією ядерного регулювання, Національною комісією регулювання електроенергетики (НКРЕ).

Комітет бере активну участь у впровадженні нових форм роботи Верховної Ради України. Зокрема, проведено акредитацію 4 консалтингових фірм, що мають великий досвід у створенні енергетичного законодавства в Україні.

Комітет приділяє значну увагу розробці Енергетичної стратегії України на період до 2030 року. Організовано серію круглих столів щодо обговорення основних розділів проекту Стратегії. Протягом ІІІ сесії тричі відбулися круглі столи за участю провідних фахівців вугільної, електроенергетичної та атомної галузей. Також було проведено 2 круглих столи - з питань реструктуризації заборгованості за енергоносії та зі страхування в електроенергетичній галузі й впровадження енергетичного аудиту.

У міжсесійний період триває робота по підготовці законопроектів. В Комітеті знаходиться 15 законопроектів, які готуються до розгляду четвертої сесії парламенту.