16 березня 2012, 11:10 ( Прес-служба Заступника голови Верховної Ради України )

Микола Томенко: Підвищення шлюбного віку відповідає українським традиціям та міжнародним стандартам

Заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко позитивно оцінює прийняття парламентом Закону України «Про внесення змін до Сімейного кодексу України», яким підвищується рівень мінімального шлюбного віку в Україні (автори М.Томенко, В.Корж, Є.Суслов та О.Бондаренко, реєстр.№8588).

М.Томенко наголосив, що таким чином Україна приводить у відповідність до міжнародних стандартів сімейне законодавство. Один з авторів закону нагадав, що у 1991 році Україна приєдналася до Конвенції ООН про права дитини, взявши таким чином на себе зобов‘язання впроваджувати на національному рівні забезпечення та захист дитини. Політик також нагадав, що відповідно до ст. 2 Конвенції ООН «Про права дитини» дитиною є кожна особа, яка не досягла 18-річного віку. А ранні шлюби не відповідають ще одній Конвенції «Про згоду на вступ у шлюб, мінімальний шлюбний вік і реєстрацію шлюбів», де зазначено, що шлюб мають брати соціально зрілі особи.

Микола Томенко пояснив, що з точки зору готовності до сімейного життя за критеріям фізичної, моральної та соціальної зрілості і жінки, і чоловіки повинні мати рівні права на вступ до шлюбу, тому законом встановлюється однаковий шлюбний вік для чоловіків і жінок на рівні 18 років (у даний час законодавством України шлюбний вік встановлено: для чоловіків - 18 років, для жінок - 17 років).

Микола Томенко додав, що такий стан речей характеризує і сусідні країни. Зокрема, подібний принцип діє у Польщі, Болгарії, Росії, Білорусі, Швейцарії, Швеції та багатьох інших країнах.

Законом також визначається виключний мінімальний шлюбний вік в Україні на рівні 16 років і лише у виняткових випадках. Як відомо, наразі діє норма чинного законодавства щодо встановлення виключного мінімального шлюбного віку на рівні 14 років.

Підсумовуючи, один з ініціаторів закону Микола Томенко зазначив, що його основною метою є запровадження більш цивілізованого і відповідального ставлення підростаючого покоління до шлюбно-родинних відносин, яке є традиційним для українського суспільства.