22 вересня 2003, 15:53

Комітет з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією рекомендував парламентові прийняти за основу проект закону про внесення змін до Закону України "Про боротьбу з корупцією"

Комітет з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією рекомендував парламентові прийняти за основу проект закону про внесення змін до Закону України "Про боротьбу з корупцією", внесений народними депутатами В.Шпаком, І.Сміяненком.

Законопроектом передбачається усунення встановлених положенням закону обмежень в діяльності народного депутата України працювати, як виняток, на громадських засадах на користь суспільства у виконавчих органах підприємств, установ, організацій, власником або засновником яких є держава.

Приводом для внесення законопроекту є дія спеціальних обмежень, спрямованих на попередження корупції народними депутатами України, а саме - заборона народним депутатам України входити до складу виконавчих органів підприємств, установ, організацій, власником або засновником яких є держава.

Автори законопроекту зазначили, що державним службовцям дозволено, як випадок, представляти інтереси держави в раді товариства (спостережній раді) або ревізійній комісії господарського товариства.

На думку авторів, закон невиправдано забороняє народним депутатам України входити, як випадок, до виконавчих органів підприємств, установ, організацій, власником або засновником яких є держава, оскільки законом народні депутати України так само як державні службовці визначені особами на виконання функцій держави.

З огляду на це чинна редакція закону не дозволяє народному депутату України працювати на громадських засадах на користь інтересам всього суспільства у виконавчих органах підприємств, установ, організацій, власником або засновником яких є держава та ставить у нерівні правові умови народних депутатів України у порівнянні з державними службовцями.

Автори зазначають, що чинний закон потребує більш точного визначення задля зрівняння повноважень осіб, уповноважених на виконання функцій держави - державних службовців з народними депутатами України.

В разі прийняття законопроекту народні депутати України матимуть можливість повніше здійснювати свої повноваження, зокрема, контролюючи діяльність підприємств, установ, організацій, власником або засновником яких є держава.