24 вересня 2003, 16:10

23 вересня розпочався триденний офіційний візит Голови Верховної Ради України Володимира Литвина до Сполучених Штатів Америки

23 вересня розпочався триденний офіційний візит Голови Верховної Ради України Володимира Литвина до Сполучених Штатів Америки.

23 вересня В.Литвин зустрівся з представниками українських організацій в резиденції Федерального судді Богдана Футея.

Голова Верховної Ради назвав зустріч вкрай важливою "з огляду на необхідність співставити наше бачення процесів", які відбуваються в Україні.
В. Литвин повідомив представникам українських організацій про останні події у політичному житті України. Він, зокрема, закликав до "спокійного сприйняття" факту підписання Договору про єдиний економічний простір, наголосивши, що в заяві Верховної Ради щодо ЄЕП міститься позиція про те, що Договір не повинен суперечити Конституції України, законодавству і міжнародним зобов'язанням України.

В.Литвин повідомив, що Договір про ЄЕП буде орієнтовно за 1-3 місяці внесений на розгляд Верховної Ради для ратифікації. Зараз, за його словами, опрацьовуються експертні оцінки і готуються застереження. "Побоювань з вашої сторони з приводу можливої втрати суверенітету не повинно бути", сказав В.Литвин.

Голова Верховної Ради також наголосив, що поточний та наступний роки "визначатимуть, якою буде Україна у найближчі 10 років". Він повідомив про хід політичної реформи в Україні, наголосивши, що зараз є надзвичайно важливими політичне структурування і створення потужних партій парламентського типу.

Згідно з програмою візиту в середу, 24 вересня, В.Литвин виступить у Фонді Карнегі за міжнародний мир, зустрінеться з Спікером Палати Представників Конгресу США Д. Хастертом, з сенатором Д. Маккином, з відомим політологом З.Бзежинським, з Першим заступником Державного секретаря Р. Армітджем, а також з координатором допомоги країнам Європи та Євразії Державного департаменту США, колишнім послом США в Україні К.Паскуалем.