10 жовтня 2003, 19:40

Парламентський Комітет з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України розглянув низку нормативно-правових документів

Парламентський Комітет з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України проаналізував на відповідність Регламенту Верховної Ради України проект постанови "Про внесення змін до Постанови Верховної Ради України " Про порядок висвітлення роботи четвертої сесії Верховної Ради України четвертого скликання" від 3 липня 2003 року", внесеного народним депутатом України С.Правденком.

Члени Комітету зауважили, що даний проект по суті звужує коло повноважень як народного депутата України, так в цілому і Верховної Ради України в питаннях, порушених законопроектом.

Комітет ухвалив рішення рекомендувати автору проекту доопрацювати його відповідно до вимог Регламенту Верховної Ради України. Рішення Комітету з цього питання направити Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформації, який визначено головним при доопрацюванні даного проекту Постанови Верховної Ради України.

 

***

Комітет не підтримав проект постанови Верховної Ради України "Про утворення спільної парламентсько-урядової комісії з питань координації діяльності органів влади та громадськості щодо інтеграції України до Світової організації торгівлі".

На думку народних депутатів, в зазначеному проекті постанови вбачається порушення ч.2 ст.6 Конституції України за якою "органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах і відповідно до законів України". Конституція України у статті 89 передбачає вичерпний перелік органів, що повноважна створювати Верховна Рада України і такого спільного органу у ній не передбачено, як це пропонують автори законодавчого акту.

 Крім того, цей проект подано з порушенням вимог статті 4.6.2. Регламенту Верховної Ради України. А саме: відсутній кількісний склад комісії, немає фінансово - економічного обґрунтування, також в проекті не вирішено питання щодо кадрового, матеріально - технічного, інформаційного, організаційного забезпечення роботи вказаної комісії. Комітет прийняв рішення рекомендувати авторам законодавчого акта доопрацювати його.

***

 

На засіданні Комітету обговорено питання про необхідність внесення змін до статті 3.3.4 Регламенту Верховної Ради України (щодо надання слова народним депутатам України на пленарному засіданні), ініціаторами розгляду якого були народні депутати України - члени Комітету. При обговоренні даної проблеми члени Комітету дійшли висновку, що питання черговості надання слова при обговоренні порядку денного на пленарних засіданнях Верховної Ради України чинними нормами Регламенту врегульовано недостатньо.

Враховуючи важливість обговорюваного питання та велику кількість пропозицій щодо його остаточної редакції, Комітет прийняв рішення доопрацювати їх та розглянути на наступному засіданні.