14 жовтня 2010, 13:57

Микола Томенко: Партія регіонів відмовилася виконувати закони та Конституцію на території Черкаської області

Publish

Микола Томенко: Партія регіонів відмовилася виконувати закони та Конституцію на території Черкаської області

 

Заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко направив звернення до Генеральної прокуратури України стосовно ситуації, що склалася у Чорнобаївському районі Черкаської області в ході підготовки та проведення чергових виборів до місцевих рад 31 жовтня 2010 року.

Нагадаємо, Чорнобаївська районна виборча комісія Черкаської області, яку очолює представник Партії регіонів Василь Копиця, 8 жовтня 2010 року, ввечері останнього дня реєстрації кандидатів, відмовилася зареєструвати списки кандидатів у депутати від партії «Батьківщина» по багатомандатному та одномандатних мажоритарних виборчих округах. Дане рішення було прийнято за ініціативи та під тиском голови виборчої комісії Копиці В.Г. з численними порушеннями вимог чинного законодавства щодо процедури прийняття рішень виборчою комісією. В свою чергу, Черкаський облвиборчком 11 жовтня скасував постанову Чорнобаївського райвиборчкому про відмову в реєстрації списку кандидатів від «Батьківщини» в депутати райради та зобов'язав Чорнобаївську районну виборчу комісію зареєструвати список кандидатів від партії «Батьківщина». Крім того, облвиборчком виніс попередження голові Чорнобаївського райвиборчкому Василю Копиці. Водночас, за словами М. Томенка, список кандидатів від «Батьківщини» в депутати райради так і не був зареєстрований.

Виходячи з гарантованих Конституцією України принципів законності, відкритості, прозорості та рівних можливостей для всіх учасників при проведенні виборів та, зважаючи на всі викладені факти, Заступник Голови Верховної Ради звернувся до Генерального прокурора з вимогою відкрити кримінальну справу стосовно дій голови Чорнобаївської районної виборчої комісії Копиці В.Г., який безпідставно не допускає до виборів партію «Батьківщина» та відмовляється виконувати рішення ТВК стосовно реєстрації списку партії «Батьківщина» у Чорнобаївському районі.

Водночас, на думку М.Томенка, таке нехтування законом не може відбуватися без підтримки керівництва Партії регіонів, яку представляє в області голова обласної адміністрації Сергій Тулуб, представником якої є й голова Чорнобаївської районної виборчої комісії Василь Копиця. «Звідси можна зробити висновок, що керівництво Партії регіонів загалом та її члени в області відмовляються виконувати закони та Конституцію України», - підкреслив Віце-спікер.