24 вересня 2003, 16:52

Комітет з питань будівництва, транспорту, житлово-комунального господарства і зв'язку розглянув проект закону про Державний бюджет України на 2004 рік

Комітет з питань будівництва, транспорту, житлово-комунального господарства і зв'язку розглянув проект закону про Державний бюджет України на 2004 рік в частині фінансування галузей, які знаходяться у віданні Комітету.

Члени Комітету в ході ознайомлення з документом, зокрема, констатували, що фінансування дорожнього господарства практично залишилося на рівні 2003 року (в спеціальний фонд Держбюджету 2004 р. передбачено направити тільки 70 відсотків акцизного збору та ввізного мита з вироблених в Україні та ввезених на територію України нафтопродуктів та транспортних засобів.

Народні депутати звернули увагу на те, що документом запропоновано зупинити на 2004 рік дію частини 2 статті 2 та частини 3 статті 3 Закону України "Про джерела фінансування дорожнього господарства" в частині формування дорожніх фондів, в статтю 7 проекту не включений пункт щодо збереження існуючого порядку сплати податку на додану вартість за операціями з надання послуг, пов'язаних із перевезенням пасажирів та вантажів транзитом через територію і порти України.

Народні депутати зауважили, що на підтримку експлуатаційно безпечного стану внутрішніх водних шляхів та судноплавних шлюзів передбачено виділити тільки 14.750 тис. грн.

Міністерству освіти і науки України на пільговий проїзд студентів і учнів у залізничному транспорті виділено на 2004 рік тільки 33,7 млн. грн. (2003 рік - 37,1 млн. грн.).

Проектом Держбюджету на 2004 рік не передбачені окремою стрічкою субвенції місцевим бюджетам на компенсацію пільгового проїзду всіх категорій громадян (необхідна сума - 900 млн. грн. для компенсації пільгового проїзду на залізничному та автомобільному транспорті).

Проектом Державного бюджету передбачені субвенції з загального фонду Держбюджету в розмірі 400 млн. грн. на виконання заходів з упередження аварій та запобігання техногенних катастроф у житлово-комунальному господарстві.

Члени Комітету також звернули увагу на те, що у проекті збережено на рівні 2003 року формування спеціального фонду Держбюджету за рахунок:

- 80 відсотків надходжень до Державного спеціалізованого фонду фінансування загальнодержавних витрат на авіаційну діяльність;

- 90 відсотків портового збору;

- надходження до страхового фонду безпеки авіації.

Проектом передбачено на 2004 рік виділення коштів за статтею "надання пільгового довгострокового державного кредиту молодим сім'ям та одиноким молодим громадянам на будівництво, придбання житла та часткову компенсацію відсоткової ставки кредитів комерційних банків молодим сім'ям та одиноким молодим громадянам на будівництво та придбання житла" в сумі 77,26 млн. грн. (2003 рік - 73,51 млн. грн.).

Зараз у Комітеті опрацьовуються пропозиції до проекту Державного бюджету на 2004 рік, які будуть розглянуті на одному з найближчих засідань.