24 вересня 2003, 16:55

Голова Верховної Ради України Володимир Литвин заявив, що процеси, які відбуваються у Європі, диктують взаємну зацікавленість України і Сполучених Штатів Америки у поглибленні двостороннього партнерства

Голова Верховної Ради України Володимир Литвин заявив, що процеси, які відбуваються у Європі, диктують взаємну зацікавленість України і Сполучених Штатів Америки у поглибленні двостороннього партнерства.

Таку думку В.Литвин висловив 24 вересня, у середу, виступаючи у Вашингтоні (США) у Фонді Карнегі за міжнародний мир з доповіддю на тему "Демократія в Україні на роздоріжжі".

В.Литвин підкреслив курс України на широкомасштабну інтеграцію до євроатлантичних структур, зокрема. до Європейського Союзу. За його словами, всі інші зовнішньополітичні кроки нашої держави необхідно розглядати як доповнення основного вибору України.

При цьому він наголосив, що геостратегічний вибір України не можна ставити під сумнів у зв'язку із намаганням Києва розв'язати існуючі поточні проблеми економічного розвитку.

Голова Верховної Ради заявив, що для України є стратегічно важливим поглиблення економічної співпраці з США. Він повідомив, що, зокрема, в Україні працюють близько 1200 підприємств з американським капіталом і, за його словами, 250 стратегічних інвесторів з Америки мають намір довгостроково співпрацювати з Україною.

Голова Верховної Ради також наголосив, що для України є вкрай важливим налагодження співпраці між Верховною Радою і Конгресом США, що сприятиме кращому порозумінню і політичній лінії і між нашими народами.