09 липня 2003, 16:55

Комітет з питань соціальної політики та праці рекомендував парламенту прийняти за основу проект закону про внесення змін до Кодексу законів про працю України та скасувати Закон України "Про визначення розміру збитків, завданих підприємству, установі, організації розкраданням, знищенням (псуванням), недостачею або втратою дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння та валютних цінностей"

Комітет з питань соціальної політики та праці рекомендував парламенту прийняти за основу проект закону про внесення змін до Кодексу законів про працю України та скасувати Закон України "Про визначення розміру збитків, завданих підприємству, установі, організації розкраданням, знищенням (псуванням), недостачею або втратою дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння та валютних цінностей", внесений народним депутатом Л.Черновецьким.

Законопроектом пропонується скасувати частину третю ст. 135-3 Кодексу законів України про працю та припинити чинність вищезазначеного закону.

Автор проекту мотивував законодавчу ініціативу тим, що банки України вільно торгують валютою та дорогоцінними металами. А показати в балансах підприємств, установ, організацій подібні недостачі - це можливість наразитися на неприємності з боку контролерів, які ревізують відображені недостачі. Ці недостачі можуть переходити в балансі з року в рік. Тому, як правило, адміністрація приймає рішення про приховування такого роду недостач, а винному працівникові допомагає відшкодувати її поза судовою процедурою. Законодавство про кратне відшкодування шкоди автор вважає несправедливим за суттю та непрацюючим фактично.

Члени Комітету підтримали законопроект, який відповідає загальним принципам відшкодування шкоди, що застосовується в країнах з ринковою економікою.

Водночас Комітет вказав на помилковість виключення частини третьої ст. 135-3 КЗпП України. Насправді необхідно виключити частину четверту цієї статті.