13 жовтня 2021, 16:33 ( Прес-служба Апарату Верховної Ради України )

Руслан Стефанчук: Швеція приділяє пріоритетну увагу питанням протидії російській агресії

 

Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук обговорив питання протидії російській агресії із Президентом Парламентської асамблеї ОБСЄ Маргаретою Седерфельт.

До обговорення долучилися Надзвичайний та Повноважний Посол Королівства Швеція в Україні Тобіас Тиберг, голова Комітету Верховної Ради України з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Олександр Мережко та перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань інтеграції України до Європейського Союзу Вадим Галайчук.

«Ми вдячні за ту пріоритетну увагу, яку Швеція приділяє діяльності з протидії російській агресії під час головування в ОБСЄ у 2021 році… Схвалення ПА ОБСЄ на щорічних сесіях низки резолюцій, що стосуються засудження дій Росії стосовно України, чітко продемонструвало відданість парламентаріїв з усього регіону ОБСЄ основоположним принципам та зобов’язанням у рамках ОБСЄ, і стало прикладом єдності у їх відстоюванні», – зазначив Руслан Стефанчук.

Голова Парламенту України переконаний, що питання протидії російській агресії є надзвичайно важливим для відновлення поваги до основоположних принципів ОБСЄ, які грубо порушені Російською Федерацією, та повернення до атмосфери довіри і взаємної співпраці в рамках ОБСЄ.

«Парламент України неодноразово закликав Парламентську асамблею ОБСЄ та інші міжпарламентські організації продовжити політичний тиск на Росію з метою звільнення всіх українських заручників, у тому числі – незаконно утримуваних в окупованому Криму та на території РФ», – наголосив Руслан Стефанчук.

Голова Верховної Ради України висловив сподівання, що ПА ОБСЄ зможе взяти участь у парламентському вимірі діяльності «Кримської платформи».

«Розраховую, що наявний високий рівень нашої взаємодії надалі тільки розвиватиметься», – підкреслив Руслан Стефанчук.