28 вересня 2021, 22:35 ( Прес-служба Апарату Верховної Ради України )

“Виправити юридичні колізії в Законі щодо олігархів можна двома способами”, - Голова Верховної Ради

 

Усунути неузгодженості, які наразі наявні в Законі України про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів) (реєстр. №5599), можна двома способами. Про це в ефірі телеканалу “НАШ” заявив Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков.

 “Це може бути вето Президента, що дозволить повернути документ до Верховної Ради з пропозиціями. Або закон може бути підписаний,  і після цього в нього можуть бути внесені зміни”, - сказав Голова Парламенту.

 Дмитро Разумков наголосив, що саме використання “спеціальної” процедури до Закону щодо олігархів стало причиною юридичних колізій в документі. 

 Голова Парламенту також додав, що застосування такої процедури під час розгляду питання суперечило закону. “Була застосована незрозуміла для мене процедура, оскільки вона протирічить іншим статтям Регламенту Верховної Ради України”, - наголосив він.

 Дмитро Разумков висловив переконання, що організатори такого процесу навмисне ввели в оману своїх колег. “Оскільки ті, хто запропонував цю процедуру та ті, хто ставив її на голосування, самі за неї не проголосували”, - додав Голова Верховної Ради.