28 вересня 2021, 15:44 ( Прес-служба Апарату Верховної Ради України )

Руслан Стефанчук розповів, чому важливо проводити оцінку впливу проєктів нормативно-правових актів

 

Сьогодні в Україні політичні рішення часто розробляються та приймаються без достатньої інформації та даних, що їх обґрунтовують, що призводить до низької якості законодавчого регулювання. Про це зазначив Перший заступник Голови Верховної Ради України Руслан Стефанчук на особистій сторінці у Фейсбук.

«Проєктом закону №5707 «Про правотворчу діяльність» запропоновано ввести практику оцінки впливу проєктів нормативно-правових актів (НПА), яка вже є поширеною в багатьох країнах сталої демократії, а в більшості країн Європейського Союзу застосовується для всіх типів проєктів НПА. Щоби законодавчий процес в Україні став ефективним і злагодженим, значна увага повинна приділятись якісній аналітичній роботі ще до початку розробки проєктів НПА. Одним з інструментів втілення такої роботи є оцінка впливу проєктів НПА», — наголосив Руслан Стефанчук.

За його словами, оцінка впливу допомагає знайти способи найбільш ефективного врегулювання суспільних відносин; визначити ймовірні переваги та негативні наслідки прийняття НПА, а також відповідні ризики, які можуть мати вплив на суспільство, приватні організації, довкілля та інші сторони в довгостроковій перспективі; надати відповіді на більшість питань щодо законопроєкту, які виникатимуть на етапі його розгляду в парламенті.

«Важливо розуміти, що оцінка впливу є необхідною, навіть якщо певна ініціатива не отримує політичної підтримки вже на етапі своєї підготовки. Тому що її здійснення покращує послідовність державної політики під час зміни політичних циклів», — підкреслив Перший віцеспікер Парламенту України.

Джерело: Секретаріат Першого заступника Голови Верховної Ради України