27 вересня 2021, 17:00 ( Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України )

За сприяння Комітету з питань аграрної та земельної політики у м. Болград проведено перший етап Агрофоруму «Одещина 2021: Південь - північ»

Сьогодні, 27 вересня, у м. Болград відбулося відкриття першого етапу Агрофоруму «Одещина 2021: Південь - північ». З вітальним словом до присутніх звернувся заступник Голови Комітету з питань аграрної та земельної політики Степан Чернявський.

Участь у заході взяли Перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький (у режимі відео-конференції), директор Департаменту аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської обласної державної адміністрації Алла Стоянова, голова Болградської районної державної адміністрації Геннадій Бамбура, голова Болградської міської ради Сергій Димитрієв, заступник директора департаменту - начальник управління тваринництва та племінної справи Департаменту аграрного розвитку Міністерства аграрної політики та продовольства України Олена Дадус, член Ради Асоціації земельної спілки України Сергій Біленко, заступник начальника Басейнового управління водних ресурсів річок Причорномор’я та Нижнього Дунаю Олег Чижик, директор Асоціації «Виноградарі та винороби України» Вячеслав Пономарьов, а також місцеві сільськогосподарські товаровиробники, представники громад та асоціацій.

У ході форуму його учасники акцентували увагу на питаннях розробки та впровадження нових інструментів зміцнення агропромислової галузі в Одеській області, реалізації можливостей земельної реформи для дрібних та середніх сільгосптоваровиробників. Також були обговорені питання земельної децентралізації та нового порядку зміни цільового призначення земельних ділянок, висловлені пропозиції щодо реалізації підтримки регіонального розвитку, а також сучасний стан і перспективи вирощування та виробництва вина в Одеській області.

Завтра, 28 вересня, відбудеться другий етап агрофоруму в м. Ананьїв. На заході планується розглянути питання державної підтримки українських аграріїв, можливостей, які відкрила земельна реформа та результативної організації зрошення.