21 вересня 2021, 12:45 ( Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України )

У кулуарах II та III поверхів будинку Верховної Ради України розгорнуто соціальну експозицію «Життя на папері»

 
Проект організований Національним інститутом раку спільно з громадською спілкою «Коаліція онкопацієнтів України» за підтримки підкомітету з питань сучасних медичних технологій та розвитку трансплантології, підкомітету з питань профілактики та боротьби з онкологічними захворюваннями Комітету Верховної Ради України з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування, у рамках ініціативи «Рік обізнаності про рак легені».

На відкритті виставки Голова Комітету Верховної Ради України з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький  підкреслив, що представлена експозиція покликана привернути увагу народних депутатів до проблем, які щодня постають перед онкопацієнтами, зокрема,  підтримка народними депутатами законопроектів: № 4662 про зміни до Закону «Про публічні закупівлі», що запроваджує застосування договорів керованого доступу, а також № 5736 і 5737, які регулюють питання надання пацієнтам лікарських засобів, дозволить  раціональніше використовувати бюджетні кошти й закуповувати найбільш ефективні ліки за нижчими цінами, а пацієнти з онкологічними та рідкісними захворюваннями отримають доступ до дієвої інноваційної терапії на безоплатній основі.

Експозиція представлена паперовими інсталяціями кімнат реальних домівок онкопацієнтів. У проекті використали папір зі спогадами пацієнтів, статистикою та законами про онкозахворювання в Україні.

У рамках презентації виставки у Прес-центрі Парламенту відбувся брифінг за участю: в.о. директора Національного інституту раку Андрія Шипка, народних депутатів України Оксани Дмитрієвої, Валерія Зуба, Сергія Тарути, представниці громадської спілки «Коаліція онкопацієнтів України» Вікторії Костецької.

Виставка працюватиме з 21 по 24 вересня з 10:00 до 18:00 у кулуарах II та ІІІ поверху будинку Верховної Ради України (вул. Грушевського,5).