17 вересня 2021, 12:28 ( Прес-служба Апарату Верховної Ради України )

Руслан Стефанчук: Регулювання організаційно-правової структури суб’єктів господарювання має бути абсолютно чітким

 

Під головуванням Першого заступника Голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука відбулося науково-експертне обговорення законопроєкту «Про особливості регулювання підприємницької діяльності окремих видів юридичних осіб та їх об’єднань у перехідний період» (реєстр. №6013).

До наради долучилися народні депутати України, представники Міністерства юстиції України, Міністерства економіки України, Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру, Асоціації правників України, науковці, фахівці та експерти.

Учасники обговорили змістовну складову законопроєкту №6013, висловили свої пропозиції щодо її вдосконалення та знайшли консенсусне рішення щодо переважної більшості позицій.

«Ми пропонуємо йти шляхом спрощення та уніфікації регулювання – передусім шляхом використання відомих в усьому світі правових конструкцій та одночасного усунення застарілих імперативних конструкцій, якими перенасичений Господарський кодекс України. Законопроєкт №6013 передбачає зрозумілу систему, яка відповідає європейським стандартам. Європейці, які мають бізнес в Україні, не повинні жахатися від перекладу таких конструкцій як «право господарського відання» та «право оперативного управління» на англійську чи німецьку мову. Ми пропонуємо перехід до традиційних в Європі форматів правовідносин», – зазначив Руслан Стефанчук.

Підсумовуючи результати обговорень, учасники вирішили доопрацювати законопроєкт №6013, обговорити його на наступних зібраннях та долучити до обговорення інших експертів, аби сформувати якомога досконаліший інструмент, який служитиме на благо суспільства. Наступним етапом стане повноцінна рекодифікація цивільного законодавства України.

Джерело: Секретаріат Першого заступника Голови Верховної Ради України