21 серпня 2021, 21:23 ( Прес-служба Апарату Верховної Ради України )

Дмитро Разумков: Україна довго йшла до незалежності і ми повинні її берегти та шанувати

 

Проголошення незалежності України стало результатом прагнення нашого народу, який упродовж багатьох років хотів не лише жити на своїй землі, а  й мати власну державність. Про це в ефірі телеканалу “Еспресо” сказав Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков.

“У 1991 році ми отримали незалежність без крові, однак скільки було втрачено життів на шляху до цього. Тому з однієї сторони вона - безкровна, а з іншого - вистраждана”, - сказав він. 

Голова Парламенту також підкреслив, що проголошення незалежності 30 років тому є важливою подією, яка дала українцям можливість жити у демократичній країні. “У державі, в якій є базові цінності, серед яких - права і свободи людини. На жаль,  не у всіх країнах світу, в тому числі й у наших сусідів, є те, що ми маємо сьогодні. Тому ми повинні це берегти”, - додав Дмитро Разумков.

За його словами, сьогодні наша держава продовжує боронити свій  територіальний суверенітет та сплачує за це високу ціну. “Кожний день ми втрачаємо найцінніше для кожної держави світу - це життя та здоров'я власних громадян”,- наголосив Голова Парламенту. 

Голова Верховної Ради також зазначив, що завжди залишається ризик втрати незалежності, про що свідчать події в українській історії, і кожний громадянин повинен докладати зусиль, щоб цього не допустити. “Саме тому кожен на своїй позиції повинен це добре пам'ятати та працювати, щоб цього не сталося”, - сказав Дмитро Разумков.