23 серпня 2021, 09:00 ( Прес-служба Апарату Верховної Ради України )

Привітання Першого заступника Голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука з Днем Державного Прапора України

Синьо-жовтий — прапор перемоги. Пройшовши крізь віки, він витримав безліч випробувань на міцність. Були часи, коли за появу нашого стягу на видному місці порушували кримінальну справу. Всупереч цьому, синьо-жовті знамена постійно з’являлися на всій території України.

Державний прапор є лакмусовим папірцем на відданість Україні. Він гуртує націю, об’єднує нас у боротьбі за успішне, незалежне й заможне майбутнє рідної землі! Водночас синьо-жовтий стяг не дає спокою нашим ворогам, які не раз намагалися поглумитися із нього та заставляли це робити наших полонених. Проте українські бійці навіть під страхом смерті не робили цього. Бо країну, де люди знають цінність державним символам, ворог не зможе загарбати.

Для мене цінно брати із собою жовто-блакитний талісман, коли мандрую світом. Тримаючи наш прапор у 2008 році на Ейфелевій вежі та перед Рейхстагом у Німеччині, я відчував, що гордо «ніс у собі» Україну. Адже бути українцем для мене значить пишатися своєю країною. Давайте разом берегти минуле і будувати майбутнє під рідними для нас кольорами Державного Прапора України, цінувати стяг як важливу національну святиню.

З Днем Державного Прапора України!

Джерело: Секретаріат Першого заступника Голови Верховної Ради України