30 липня 2021, 12:11 ( Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України )

Комітет з питань екологічної політики та природокористування протягом п’ятої сесії розглянув понад 180 питань

За період роботи п’ятої сесії Верховної Ради дев’ятого скликання проведено – 27 засідань Комітету з питань екологічної політики та природокористування, на яких розглянуто – 181 питання.

На засіданнях Комітету розглянуто і внесено на розгляд сесійної зали 15 законопроектів і два проекти постанов, з підготовки яких Комітет визначено головним, і надано висновки на 107 законопроектів.

Верховною Радою прийнято в цілому 5 законів і 13 постанов, підготовлених Комітетом. Так, прийнято:

- Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту лісів, запобігання пожежам на землях лісового та водного фонду, на торфовищах та землях інших категорій» № 1259-IX;

- Закон «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України» № 1489-IX;

- Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо імплементації положень деяких міжнародних угод та директив Європейського Союзу у сфері охорони тваринного та рослинного світу» № 1684-IX;

- Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо об’єктів підвищеної небезпеки» від 15 липня 2021 року» № 1686-IX;

- Закон «Про внесення змін до статті 16 Закону України «Про охорону атмосферного повітря» щодо регулювання господарської діяльності з озоноруйнівними речовинами та фторованими парниковими газами» № 1687-IX.

У першому читанні прийнято чотири законопроекти. Очікують розгляду 18 проектів, з підготовки яких Комітет визначено головним.

Комітет провів виїзне засідання в Івано-Франківській області і слухання на теми: «35-ті роковини Чорнобильської катастрофи: проблеми та перспективи розвитку зони відчуження», «Розвиток законодавчих засад екологічного страхування в Україні» і «Розподіл та використання екологічного податку в Україні: сучасний стан та пріоритетні напрями реформування».

Секретаріатом Комітету протягом п’ятої сесії опрацьовано 3685 листів і звернень народних депутатів, центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, громадян та громадських організацій.

Із повним текстом звіту можна ознайомитись за посиланням: http://komekolog.rada.gov.ua/uploads/documents/36834.pdf