28 липня 2021, 14:30 ( Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України )

Комітет з питань прав людини під час п’ятої сесії працював над законодавчим забезпеченням прав національних меншин у місцях їх компактного проживання та дотриманням прав людини у місцях несвободи

Під час п’ятої сесії Комітет з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин провів 13 засідань, з них - одне виїзне.

Протягом сесії Комітет здійснив три моніторингові візити щодо вивчення стану забезпечення прав національних меншин у місцях їх компактного проживання; дотримання прав осіб, постраждалих внаслідок пожеж на території Луганської області; дотримання прав людини у місцях несвободи.

Також народні депутати розглянули 70 питань, у тому числі – сім у порядку контролю за виконанням законів і постанов. Комітет подав на розгляд 28 питань з висновками головного комітету. Також подано 22 попередніх висновків на законопроекти до головного комітету.

Крім того, Комітет провів 12 конференцій, круглих столів і семінарів. Зокрема, круглі столи на теми: «Кримська платформа: шлях до деокупації Криму», «Про стан дотримання прав людини в місцях несвободи», «Вдосконалення законодавства про надання захисту іноземцям та особам без громадянства: основні завдання та критерії майбутнього закону», «Шляхи удосконалення законодавства про забезпечення прав внутрішньо переміщених осіб» тощо.

 Комітетом також протягом лютого-липня 2021 року опрацьовано 1189 листів та звернень громадян.

 Звіт Комітету: https://bit.ly/3rM6J3e