08 липня 2021, 11:17 ( Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України )

Комітет з питань правоохоронної діяльності рекомендує Верховній Раді прийняти у другому читанні та в цілому законопроект щодо посилення відповідальності за незаконне виселення з житла

 

Члени Комітету розглянули підготовлений до розгляду у другому читанні проект Закону «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за незаконне виселення з житла» (реєстр. №4333).

Метою прийнятого за основу законопроекту є удосконалення кримінального законодавства у сфері протидії незаконному виселенню з житла.

Проектом пропонується нова редакція статті 162 Кримінального кодексу, яка доповнюється частинами третьою та четвертою, при цьому таку форму об’єктивної сторони складу кримінального правопорушення як незаконне виселення та вселення в житло, виокремлено в якості кваліфікованого та особливо кваліфікованого складів порушення недоторканності житла.

За результатами розгляду пропозицій суб’єктів права законодавчої ініціативи було підготовлено порівняльну таблицю законопроекту до другого читання, яка містить 30 пропозицій і поправок, з них 11 - враховано (включаючи враховано частково та редакційно), 19 - відхилено. Під час підготовки законопроекту до другого читання враховано пропозиції, якими переглянуто та зменшено межі штрафу, а також системно узгоджено розміри санкцій статті 162 Кримінального кодексу.

За результатами розгляду Комітет прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти проекту Закону «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за незаконне виселення з житла» прийняти його в другому читанні та в цілому.