28 червня 2021, 15:44 ( Прес-служба Апарату Верховної Ради України )

Руслан Стефанчук ушанував пам’ять творця першої української Конституції Пилипа Орлика

 

У день 25-річчя Основного Закону України Перший заступник Голови Верховної Ради України Руслан Стефанчук ушанував пам’ять творця першої української Конституції — гетьмана Пилипа Орлика.

Разом з Головою Верховної Ради України Дмитром Разумковим та заступницею Голови Оленою Кондратюк Перший віцеспікер Парламенту України поклав квіти до монумента Пилипу Орлику в Києві.

«Вважається, що упорядкована ще понад 300 років тому Конституція Пилипа Орлика стала однією з перших у світі демократичних Конституцій. Це означає, що Україна завжди прагнула і прагне до розвитку принципів демократії та верховенства права, які закріплені й у Конституції 1996 року», — зазначив Руслан Стефанчук.

Він нагадав, що Національний архів Швеції передав Україні три копії Конституції Пилипа Орлика. Одна з них уже зранку виставлена у фоє Верховної Ради України. Водночас до 30-річчя незалежності, уперше за 311 років, до України потрапить оригінал Конституції Пилипа Орлика. Її, разом із булавою гетьмана Пилипа Орлика й гетьмана Івана Мазепи, усі охочі зможуть побачити в Софійському соборі.

Джерело: Секретаріат Першого заступника Голови Верховної Ради України