08 червня 2021, 11:55 ( Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України )

Комітет з питань екологічної політики та природокористування рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо вдосконалення механізму регулювання викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря

Комітет з питань екологічної політики та природокористування на своєму засіданні у режимі відеоконференції розглянув проект Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення механізму регулювання викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря» (№5339).

Проектом пропонується встановити: основні вимоги для отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, процедури видачі дозволу, підстави та порядок відмови, зупинення та анулювання дозволу на викиди; часове обмеження та неможливість перенесення суб’єктами господарювання виконання природоохоронних заходів, затверджених дозволом на викиди; механізм видачі дозволу на викиди від устаткування, яке підпадає під дію регулювання Закону «Про оцінку впливу на довкілля»; визначення «фонових концентрацій забруднюючих речовин в атмосферному повітрі».

Комітет ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти законопроект за основу.

Члени Комітету розглянули проект Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо запобігання жорстокому поводженню з тваринами та виконання міжнародних зобов'язань із захисту диких тварин» (№5342), спрямований на створення законодавчих механізмів для запобігання загибелі значної кількості птахів і рукокрилих ссавців (кажанів).

Зокрема, пропонується заборонити експлуатацію вітрових електроустановок, які не оснащені спеціальними приладами для запобігання загибелі диких тварин, розміщені ближче, ніж за 500 метрів до лісонасаджень і житлових будівель, а також на шляхах міграції птахів. У разі невиконання вказаних вимог, з 1 січня 2024 року передбачається відключення ВЕЛ від електричної мережі.

Комітет ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді включити законопроект до порядку денного і за результатами розгляду у першому читанні прийняти за основу.

Члени Комітету розглянули законопроект «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо приведення порядку визначення країни походження товару у відповідність із Митним кодексом Європейського Союзу» (№5353), а також законопроект «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо приведення порядку визначення країни походження товару у відповідність із Митним кодексом Європейського Союзу та уточнення процедури декларування» (№5353-1).

Народні депутати підтримали рішення запропонувати Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики, визначеному головним з опрацювання законопроектів, рекомендувати Верховній Раді прийняти за основу законопроект №5353-1.

Проектом передбачається привести Митний кодекс у відповідність до законодавства країн-членів ЄС у частині визначення непреференційного походження при імпорті/експорті в Україну товарів. Крім того, пропонується уточнити процедуру декларування.

Комітет підтримав прийняття в цілому проекту Закону «Про вихід з Угоди про створення Міждержавного резерву біопрепаратів і інших засобів захисту тварин у державах – учасницях Співдружності Незалежних Держав» (№0103). Відповідне рішення буде направлене Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва, визначеному головним з підготовки законопроекту.

Розглянувши законопроект «Про внесення зміни до статті 54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" на виконання Рішення Конституційного Суду України від 7 квітня 2021 року № 1-р(ІІ)/2021 стосовно пенсійного забезпечення осіб з інвалідністю, щодо яких встановлено причинний зв'язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою» (№5403), вирішено спрямувати зауваження до Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів і запропонувати йому самостійно визначитися щодо законопроекту.

Проектом пропонується механізм реалізації рішення Конституційного суду. Зокрема, передбачено встановлення мінімальних розмірів пенсії для осіб з інвалідністю, щодо яких встановлено причинний зв'язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою виходячи з прожиткового мінімуму. Крім того, Кабінету Міністрів доручається розробити і прийняти порядок відшкодування шкоди громадянам України, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, якої вони зазнали внаслідок скасування виплат.

Народні депутати розглянули проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання окремих питань приєднання до інженерних мереж» (№5183), яким пропонується унормувати та уніфікувати процедури приєднання об’єктів будівництва до мереж газо-, електро-, тепло-, водопостачання.

Комітет ухвалив рішення запропонувати Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг направити проект на доопрацювання суб'єкту права законодавчої ініціативи, оскільки пропоновані законопроектом зміни не враховують вимог Закону «Про стратегічну екологічну оцінку» в частині проведення повноцінного громадського обговорення.

Окрім цього, Комітет затвердив порядок денний виїзного засідання Комітету до Івано-Франківської області, запланованого на 9-12 червня 2021 року. Зокрема, 10 червня Комітет планує заслухати звіт Голови Державного агентства лісових ресурсів України і обговорити питання раціонального використання лісових ресурсів.