12 травня 2021, 16:39 ( Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України )

Комітет з питань освіти, науки та інновацій заслухав інформацію про діяльність Національного фонду досліджень України

12 травня відбулося засідання Комітету з питань освіти, науки та інновацій, під час якого народні депутати заслухали інформацію про діяльність Національного фонду досліджень України.

Голова Національного фонду Леонід Яценко зазначив, що Фонд почав працювати у 2020 році та завдяки допомозі Комітету вдалося забезпечити фінансування проектів.

Про конкурсний відбір проектів і проведення двох конкурсів у минулому році поінформувала виконавчий директор Національного фонду Ольга Полоцька. За її словами, Фонд є інструментом реформування наукової та науково-технічної сфери та драйвером впровадження грантової системи фінансування науково-дослідницької діяльності. Виконавчий директор повідомила, що у конкурсі «Наука для безпеки людини та суспільства» визначено 77 проектів-переможців з 44 установ. У конкурсі «Підтримка досліджень провідних та молодих вчених» перемогу здобув 141 проект із 69 установ.

Голова Наукового комітету Національної ради України з питань розвитку науки і технологій Олексій Колежук окреслив проблеми законодавчого регулювання діяльності Фонду, які потребують усунення. Зокрема, механізм затвердження порядку конкурсного відбору врегульований лише для одного з десяти напрямів грантової підтримки, нечітко розмежовані повноваження виконавчого директора і голови НФД, не вирішено питання залучення міжнародних експертів тощо.

Члени Комітету ухвалили рішення взяти інформацію про роботу Фонду до відома та провести 24 червня 2021 року комітетські слухання на тему: «Перший рік грантового фінансування Національним фондом досліджень України: проблеми і перспективи».

Також народні депутати ухвалили рішення утворити Робочу групу з підготовки до другого читання проекту Закону про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення механізмів формування мережі ліцеїв для запровадження якісної профільної середньої освіти (№4629-1) і затвердити її склад, а також внести зміни до складу робочої групи для підготовки проекту Закону України «Про професійну освіту» в редакції Комітету з питань освіти, науки та інновацій (відповідно до частини другої статті 110 Закону України «Про Регламент Верховної Ради України»).