12 травня 2021, 13:56 ( Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України )

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики розглянув законопроекти щодо посилення прав дітей та про підтримку вітчизняного книговидання

12 травня відбулося засідання Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики, на якому народні депутати розглянули низку законопроектів, з опрацювання яких Комітет не є головним.

Члени Комітету обговорили проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення захисту права власності та інших речових прав на нерухоме майно, що належать дітям та підопічним особам (№5229).

Метою проекту є законодавче забезпечення посилення захисту прав та інтересів дітей і підопічних при вчиненні батьками (усиновлювачами) або опікунами від їх імені або в їх інтересах правочинів, які мають важливе значення, шляхом закріплення обов’язку отримувати згоду органів опіки та піклування на вчинення відповідних правочинів, а також передбачити обов’язок державного реєстратора при вчиненні відповідних реєстраційних дій перевіряти наявність відповідної згоди. З цією метою пропонується узгодити між собою статті 31 та 71 Цивільного кодексу України, 177 Сімейного кодексу України, статтю 17 Закону України «Про охорону дитинства».

Також розширюється перелік майна щодо якого забороняється без дозволу органів опіки та піклування здійснювати поділ, обмін, відчуження, передбачивши будь-яке нерухоме майно, в тому числі об’єкти незавершеного будівництва, а не лише житло.

За результатами розгляду народні депутати ухвалили рішення рекомендувати основному Комітету прийняти законопроект №5229 за основу із зауваженнями Комітету.

Народні депутати обговорили два законопроекти про внесення змін до Податкового кодексу України №5238 та про внесення змін до Митного кодексу України №5239 щодо підтримки вітчизняного книговидання.

Законопроектом №5238 передбачено надання видавництвам, видавничим організаціям та поліграфічним підприємствам пільги щодо сплати податку на прибуток, за умови направлення суми, що мала бути сплачена у вигляді податку на прибуток, на переоснащення видавничо-поліграфічної бази, розроблення і запровадження новітніх технологій виготовлення книжкової продукції, розширення виробництва книжкової продукції.

Законопроектом №5239 передбачено звільнення від сплати мита при імпорті поліграфічного обладнання видавництвами, видавничими організаціями та поліграфічним підприємствам.

Народні депутати підкреслили важливість ухвалення законопроектів для підтримки вітчизняного книговидання, але наголосили на необхідності їх суттєвого доопрацювання.

За результатами розгляду члени Комітету ухвалили рішення підтримати прийняття за основу зазначених законопроектів.

Також народі депутати підтримали прийняття за основу законопроектів про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення порядку розроблення, прийняття та впровадження авіаційних правил України (№3683) та про дерадянізацію законодавства України (№4284).

Заслуховування звіту про хід і результати виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів перенесено на наступні засідання Комітету.