05 березня 2021, 14:13 ( Прес-служба Апарату Верховної Ради України )

Сексистській поведінці не місце в Парламенті, - Заступниця Голови Верховної Ради України Олена Кондратюк

 

З нагоди Міжнародного жіночого дня у Верховній Раді України проходить акція «Не в моєму парламенті» (#NotinMyParliament), ініційована Заступницею Голови Верховної Ради України Оленою Кондратюк та Парламентською Асамблеєю Ради Європи.

«Проблему сексистської поведінки у стінах Верховної Ради треба визнавати. Вона є, про це треба говорити, її не варто замовчувати, з цим не можна миритися. З цим треба боротися. Пояснювати, переконувати, запроваджувати відповідальність за публічні прояви сексизму», - наголошує Олена Кондратюк.

За її словами, так само потребує змін ставлення до Міжнародного жіночого дня, започаткованого ООН. «Бо це, в першу чергу, про усвідомлення прав жінок в політиці та економіці. Це про цінність свободи вибору і повагу, про справедливість та рівні можливості», - підкреслює Заступниця Голови Парламенту.

Довідково: Міжнародний жіночиий день започатковано Організацією Об’єднаних Націй у 1977 році, щоби сприяти розвитку світової спільноти, де кожна жінка і дівчинка може реалізувати свої права, включаючи право на участь у політичному житті, освіту, гідну оплату праці, життя в суспільстві, вільному від насильства і дискримінації.