29 січня 2021, 10:44 ( Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України )

Комітет з питань енергетики та житлово-комунальних послуг рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо термінів встановлення лічильників споживачам природного газу

На засіданні 27 січня Комітет з питань енергетики та житлово-комунальних послуг розглянув законопроекти №4248 та №4248-1 про внесення змін до Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» щодо термінів встановлення лічильників споживачам природного газу.

Проекти Законів мають на меті продовження суб’єктам господарювання, що здійснюють розподіл природного газу, терміну встановлення лічильників споживачам природного газу.

За результатами обговорення Комітет рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект №4248-1, який передбачає продовження кінцевих термінів встановлення індивідуальних лічильників для населення до 1 січня 2023 року.

Метою запропонованого законопроекту є виконання вимог Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу», зокрема поліпшення організації роботи із запровадження 100% комерційного обліку природного газу (для населення, що проживає у квартирах та приватних будинках, у яких природний газ використовується, зокрема для приготування їжі).

Також народні депутати розглянули законопроект про внесення змін до деяких законів України (щодо врегулювання кризи неплатежів на ринку електричної енергії та питання сертифікації оператора системи передачі) №3364-1.

Голова Комітету Андрій Герус зазначив, що проект Закону розроблено з метою здійснення сертифікації оператора системи передачі електричної енергії НЕК «Укренерго» відповідно до європейських правил. За його словами, проект Закону належить до пакету євроінтеграційних законопроектів та враховує пропозиції Секретаріату Енергетичного Співтовариства, а отже вже скоро НЕК «Укренерго» матиме можливість синхронізувати роботу з відповідними європейськими компаніями.

Основним завданням законопроекту є законодавче врегулювання питання сертифікації оператора системи передачі електричної енергії за моделлю відокремлення ISO, яка передбачає, що оператор системи користується майном, яке забезпечує цілісність об’єднаної енергетичної системи України та диспетчерське (оперативно-технологічне) управління, магістральні та міждержавні електричні мережі. При цьому, зазначене майно залишається у власності держави.

За результатами обговорення Комітет рекомендує Верховній Раді прийняти зазначений законопроект за основу.

Також народні депутати обговорили законопроект про внесення змін до розділу XVII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про ринок електричної енергії» щодо подовження повноважень Регулятора №4493.

Метою вказаного законопроекту є подовження на 1 рік повноважень Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (Регулятора) щодо можливості обмежувати доступну пропускну спроможність у частині міждержавних перетинів між Україною та державами, які не є сторонами Енергетичного Співтовариства, а також щодо можливості анулювання результатів річного аукціону, на якому розподілено пропускну спроможність на 2020 та 2021 роки у частині міждержавних перетинів між Україною та державами, які не є сторонами Енергетичного Співтовариства.

За результатами обговорення Комітет рекомендує Верховній Раді України прийняти проект Закону за основу.