08 жовтня 2003, 16:58

У середу, 8 жовтня, у Братиславі (Словацька Республіка) відбулись переговори Голови Верховної Ради України Володимира Литвина з Президентом Словацької Республіки Рудольфом Шустером

Як повідомив журналістам по закінченні переговорів Прес-секретар Голови Верховної Ради Ігор Сторожук, сторони обговорили питання стосовно важливості подальшого розвитку економічної співпраці між обома країнами.

"Політичний діалог на найвищому державному рівні між Україною і Словацькою Республікою треба доповнити активним діалогом між парламентами, визначити конкретні напрями міжпарламентської співпраці, які б відповідали рівню українсько-словацьких відносин, який створений Президентами наших країн", - заявив В.Литвин.

Як зазначив Р. Шустер, входження Словаччини до Європейського Союзу і необхідність введення візового режиму з Україною не повинні створювати перешкод для взаємовигідної співпраці, контактів між державами і людьми.
Президент Словаччини висловив переконання, що Вишеградська четвірка (Угорщина, Чехія, Польща, Словаччина) матиме спільну позицію щодо розв"язання цієї проблеми на двосторонньому рівні.

Під час зустрічі також обговорювались питання розвитку прикордонної співпраці. В.Литвин і Р.Шустер поінформували один одного про внутрішньополітичну ситуацію в Україні і Словаччині.

Голова Верховної Ради України В.Литвин висловив пропозицію щодо організації зустрічі керівників парламентів слов"янських країн з метою узгодження позицій у пошуках відповідей на виклики глобалізованого світу. В.Литвин у середу також взяв участь в урочистій церемонії відкриття пам"ятної дошки Г.Сковороді.