13 серпня 2003, 13:24

Заступник Голови Верховної Ради України Олександр Зінченко зустрівся з керівництвом та інженерно-технічним складом Харківського державного авіабудівного виробничого об'єднання

Заступник Голови Верховної Ради України Олександр Зінченко у середу, 13 серпня, під час робочого візиту до Харкова зустрівся з керівництвом та інженерно-технічним складом Харківського державного авіабудівного виробничого об'єднання.

Під час зустрічі сторони підкреслили необхідність розробки та якнайшвидшої реалізації науково обґрунтованої, матеріально забезпеченої державної політики в сфері розвитку вітчизняної цивільної авіації та літакобудування.

На переконання О.Зінченка, "Україна має для вирішення цього завдання все - висококваліфіковані кадри, виробничу інфраструктуру, традиції, наукову школу та досвід".

"Успіх довгострокової політики в науковомістких сферах, у тому числі в авіаційній, досягається за умови вдалого поєднання державних пріоритетів та можливостей бізнесу, підприємницької ініціативи та сучасного менеджменту", - зазначив він. В цілому, сказав О.Зінченко, йдеться про створення нової концепції державної політики в сфері авіабудування.

За словами Заступника Голови Верховної Ради, досвід розвинутих держав засвідчує, що успіх досягається "концентрацією зусиль та ресурсів у виграшних економічних сферах, в яких раніше був закладений науково-технологічний та економічний базис".

"Розвиваючи авіабудування для потреб цивільної авіації, ми повинні використовувати всі можливості, в першу чергу, застосовувати інноваційні підходи, залучати кредитні ресурси та використовувати усі можливості фондового ринку. Ми також повинні виступити із законодавчими ініціативами, зокрема, в сфері оподаткування галузей народного господарства, пов'язаних з використанням критичних технологій, лізингу і концесій", - наголосив він.