22 січня 2020, 12:37 ( Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України )

Комітет з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування за період роботи першої та другої сесій Верховної Ради дев’ятого скликання розглянув 12 законопроектів

За період роботи першої та другої сесій Верховної Ради України дев’ятого скликання Комітет Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування провів 16 засідань, на яких розглянув 12 законопроектів, з них 10, з підготовки яких Комітет був визначений головним, та два, до яких Комітетом за результатами розгляду надано пропозиції іншим комітетам Верховної Ради.

Два законопроекти, з підготовки яких Комітет визначено головним, вже прийняті Парламентом в цілому як Закони, а саме: «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо невідкладних заходів у сфері охорони здоров'я» (№2428) і «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, що регулюють питання трансплантації анатомічних матеріалів людині» (№2457).

Ще два законопроекти прийняті Парламентом у першому читанні, п’ять законопроектів рекомендовано направити на доопрацювання та відхилити.

Окрім того, Парламентом підтриманий проект постанови про проведення 12 лютого 2020 року ініційованих Комітетом парламентських слухань на тему: "Організація протиракової боротьби в Україні. Проблеми та шляхи їх вирішення".

У період другої сесії Комітет розпочав активну роботу над:

розблокуванням процесу автономізації закладів охорони здоров’я та підвищенням ефективності їх роботи;

ліквідацією низки бюрократичних бар’єрів та корупціогенних чинників у сфері охорони здоров’я;

зниженням цін на лікарські засоби та збільшенням їх доступності;

створенням сприятливих умови для розвитку вітчизняного виробництва лікарських засобів з одночасним запровадженням жорсткої системи контролю якості ліків через систему належних практик (GMP, GDР, GxP) та QRкодування;

запровадженням в Україні професійного медичного самоврядування.

Комітет активно вивчав ситуацію в охороні здоров’я в регіонах.

Так, за звітний період проведено два виїзних засідання Комітету: у м. Рівне (7 жовтня 2019 року) і у м. Києві, у Національному інституті раку МОЗ України (7 листопада 2019 року). Окрім цього, Комітет провів виїзні робочі наради: у м. Херсоні, Донецькій та Луганській областях.

У період роботи другої сесії Комітетом також було проведено:

- два засідання тематичних «круглих столів»: «Перспективи запровадження трансплантації в Україні. Стан реалізації Закону України «Про застосування трансплантації анатомічних матеріалів людині» і «Результати реалізації пілотного проекту щодо зміни механізму фінансового забезпечення надання медичної допомоги в окремих науководослідних установах Національної академії медичних наук України»;

- три тематичні просвітницькі заходи у Верховній Раді України: заходи з популяризації вакцинації, День профілактики діабету і Соціальна акція з нагоди Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом.

За період роботи першої та другої сесій Верховної Ради проведено 14 засідань підкомітетів у яких брали участь представники органів влади, громадськості та експертного середовища.

Окрім законопроектної діяльності, Комітет з питань охорони здоров’я приділяв увагу виконанню контрольної функції. За результатами розгляду питань, розглянутих у порядку контролю, Комітетом ухвалено відповідні рішення, які розміщені на офіційному веб-сайті Комітету.

За звітний період Комітетом опрацьовано 1240 листів та звернень, з них 202 звернень громадян, у тому числі поданих у формі електронних петицій (20), що не набрали визначеної законом кількості голосів на підтримку.

Детальніше за посиланням: https://bit.ly/2TMUxjv