13 січня 2020, 12:23 ( Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України )

Засідання Погоджувальної ради депутатських фракцій (депутатських груп) (відео)

Відкриваючи засідання Погоджувальної ради депутатських фракцій (депутатських груп), Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков висловив сподівання, що перша у цьому році Погоджувальна рада буде продуктивною, як і робота Верховної Ради дев’ятого скликання у 2020 році загалом.

«На жаль, цей рік розпочався важко та трагічно для нашої держави – ми втратили одинадцять своїх громадян. Вперше в історії нашої держави була така катастрофа - збили наш літак. Загинуло 176 людей. Це трагедія світового масштабу, це трагедія для нашої держави, це трагедія для нашої авіації», - сказав Дмитро Разумков.

Учасники засідання вшанували хвилиною мовчання пам’ять загиблих в результаті авіаційної катастрофи українського літака в Ірані.

Дмитро Разумков від імені Верховної Ради України висловив співчуття рідним і близьким загиблих.

Він висловив переконання, що всі політичні силі і органи влади єдині в тому, що розслідування цієї трагедії необхідно довести до кінця і «винні мають бути покарані, щоб більше таких подій не відбувалося».

Голова Верховної Ради звернувся до керівників комітетів з питань національної безпеки, оборони та розвідки і з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва з проханням провести засідання і висловити свою позицію, позицію Верховної Ради України і підготувати постанову Верховної Ради щодо даних трагічних подій.

Дмитро Разумков поінформував про роботу Парламенту на поточному тижні.

Зокрема, він наголосив на необхідності завершення процесу приведення у відповідність до Конституції України 13 законів, які були змінені Законом «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо приведення їх у відповідність до Конституції України» від 7 жовтня 2010 року, визнаним Конституційним судом таким, що не відповідає Конституції України. Голова Верховної Ради звернувся до керівників комітетів із проханням внести пропозиції і протягом двох тижнів напрацювати відповідний проект закону.

«Це питання знаходиться у підвішеному стані протягом кількох років.  Я думаю, що є час і є політична воля у Верховній Раді України вирішити це питання», - підсумував очільник Верховної Ради.

Головуючий надав слово Першому заступнику Голови Верховної Ради України Руслану Стефанчуку, який нагадав, що Верховна Рада наступну сесію почне працювати за Планом законопроектних робіт, а також зупинився на законопроектах, запланованих до розгляду Верховною Радою на цьому тижні.

Зокрема, він звернув увагу на законопроекти, ініційовані Президентом України і визначені ним як невідкладні. Так, Руслан Стефанчук запропонував розглянути, підтримати і направити до Конституційного суду для надання висновку проект Закону «Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)» (№2598).

Також, за його словами, на цьому тижні пропонується розглянути у першому читанні два проекти законів, щодо яких Конституційний суд вже надав висновок: проект Закону «Про внесення змін до Конституції України (щодо скасування адвокатської монополії)» (№1013) і проект Закону «Про внесення зміни до статті 85 Конституції України (щодо консультативних, дорадчих та інших допоміжних органів Верховної Ради України)» (№1028).

Перший заступник Голови Верховної Ради поінформував, що на цьому тижні планується розглянути великий блок питань щодо питань забезпечення військовослужбовців, запуску державної програми кредитування підприємців, а також законів щодо захисту інтелектуальної власності.

Руслан Стефанчук запросив усіх долучитися до обговорення змін до Регламенту Верховної Ради України, які також будуть розглядатися на цьому пленарному тижні.

На засіданні виступили представники фракцій і груп.

Під час «години запитань до Уряду» у п'ятницю, 17 січня, парламентарії вирішили заслухати Міністра закордонних справ України Вадима Пристайка. У разі його відсутності в країні, Верховна Рада України заслухає Міністра розвитку громад і територій України Олену Бабак.

Головуючий надав слово для виступу Віцепрем’єр-міністру з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Дмитру Кулебі, який поінформував про законопроекти, на ухваленні яких особливо наголошує Уряд.

На засіданні виступили голови комітетів.

Д.Разумков закрив засідання Погоджувальної ради.