10 грудня 2019, 15:15 ( Прес-служба Апарату Верховної Ради України )

Питання жінок, миру та безпеки мають стати однією з тем парламентської Асамблеї НАТО в Україні, - Олена Кондратюк під час зустрічі зі спецпредставницею НАТО Клер Хатчінсон

 

Заступниця Голови Верховної Ради України Олени Кондратюк провела робочу зустріч зі спеціальною представницею Генерального секретаря НАТО з питань жінок, миру та безпеки Клер Хатчінсон.

 

Олена Кондратюк подякувала пані Хатчінсон за участь в третьому Українському жіночому конгресі та відзначила вагому роль українських жінок у зміцненні обороноздатності України, захисті суверенітету й територіальної цілісності нашої держави.

 

Вона також висловила зацікавленість України в імплементації досвіду країн НАТО у питаннях безпеки та оборони, а також стандартів забезпечення ґендерної рівності.

 

«Для України, яка вже 5 рік воює та прагне сповідувати стандарти НАТО, дуже важливо отримати від вас найясніші рекомендації», - наголосила Олена Кондратюк.

 

У свою чергу, Клер Хатчінсон відзначила значний прогрес України в сфері забезпечення гендерної рівності.

 

«Мені надзвичайно приємно бути тут і бачити той прогрес, який зробила Україна. За останні роки ви дійсно зробили дуже багато. Зі своєї сторони НАТО буде продовжувати допомагати в просуванні питання жінок в секторі безпеки та гендерної рівності», - підкреслила вона.

 

За словами спецпредставниці Генсека НАТО, Україна відносно кількості жінок у цивільних та військових професіях вже є вищою за середній рівень багатьох інших країн. Тому зараз дуже важливо зосередитися не на кількості, а на якості, імплементації гендерної складової в конкретних реформах та державних політиках.

 

Зі своєї сторони, заступниця Голови Верховної Ради України нагадала, що Український Парламент проголосував постанову про проведення у Києві, навесні 2020 року, сесії Парламентської асамблеї Організації Північноатлантичного договору.

 

"Ми вже починаємо готуватись до цього заходу та хотіли б запропонувати провести спеціальну Конференцію: «Жінки, мир та безпека» в межах Асамблеї НАТО в Києві», - зауважила Олена Кондратюк. Зі свого боку пані Хатчінсон підтримала таку ідею.