09 грудня 2019, 12:43 ( Прес-служба Апарату Верховної Ради України )

Нашу країну збудують ті, хто бачить своє майбутнє в Україні, - Дмитро Разумков

 


Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков відвідав Житомирський обласний ліцей-інтернат для обдарованих дітей, де ознайомився з роботою закладу та поспілкувався з викладацьким складом і вихованцями закладу. Спільно з Головою навчальний заклад відвідали Голова Комітету з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак та Голова Комітету з питань бюджету Юрій Арістов.

Дмитро Разумков зазначив, що сьогодні Україна випереджає інші європейські країни за кількістю людей, що здобувають вищу освіту. Він також висловив стурбованість з приводу того, що багато молоді виїжджає на навчання за кордон тому, що вважає, що там краще. «У цій ситуації немає кореляції з бюджетними місцями у вишах. Безумовно, держава повинна підтримувати студентів, але це має бути направлений рух», – зазначив він.

Голова Парламенту також закликав вихованців ліцею залишатися на навчання та роботу в Україні. «Цю країну ніхто не збудує, крім тих, хто живе тут, хто бачить своє майбутнє разом з Україною і хоче, щоб його діти жили, навчалися та розвивалися у нашій державі», – підкреслив Голова Парламенту.

Відповідаючи на запитання про роботу Парламенту України, Дмитро Разумков також поінформував присутніх про підсумки перших 100 днів роботи Верховної Ради ІХ скликання. «За сто днів ми прийняли сто законів, навіть більше», – сказав він, зауваживши, що 82 відсотки у цьому скликанні Верховної Ради України – це люди, які не мали досвіду роботи у якості народних депутатів України раніше. «Добре це чи погано – мабуть, не мені про це треба говорити – треба дивитися на результати роботи. Однак, це скликання Верховної Ради показує досить високу ефективність і в якості, і в кількості законопроектів, які опрацьовуються та приймаються», – наголосив Голова Верховної Ради.

 

Довідково: Ліцей заснований у травні 1991 року як Житомирський обласний педагогічний ліцей. Ліцей-інтернат здійснює загальноосвітню підготовку старшокласників за філологічним, суспільно-гуманітарним, природничо-математичним та спортивним напрямами. Кількість класів – 17. Кількість учнів – 466. Навчально-виховний процес забезпечують 78 висококваліфікованих педагогічних працівників. 

За 25 років існування ліцею інтернату з його стін випущений 3461 учень; 432 випускника нагороджені золотою або срібною медаллю; 449 – похвальною грамотою за особливі досягнення у навчанні. З 1995 року 677 ліцеїстів стали переможцями III (обласного) етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів, з них 72 – були учасниками IV (Всеукраїнського) етапу, а 32 – стали його призерами. Зокрема, у 2017-2018 навчальному році 32 ліцеїсти вибороли 33 дипломи І-ІІІ ступенів на цих інтелектуальних змаганнях.