03 грудня 2019, 15:00 ( Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України )

Мистецьку експозицію одного дня представила Всеукраїнська громадська організація «Всеукраїнський парламент працездатних інвалідів» до Міжнародного дня людей з інвалідністю

У 2004 році була створена ВГО «Всеукраїнська профспілка працездатних інвалідів», з часом перейменована Всеукраїнську громадську організацію, але цілі і завдання залишилися незмінними, зокрема, суспільно-реорганізаційна діяльність по вивченню, подоланню і попередженню комплексних проблем інвалідів та інвалідності в Україні, що спрямована на медичний, соціальний, правовий захист інвалідів, їх фізичну, психологічну, культурно-освітню, спортивно-туристично-оздоровчу реабілітацію, соціалізацію, навчання, професійну підготовку (перепідготовку), працевлаштування, супровід інвалідів і забезпечення  їх правовими, інфраструктурними, соціальними гарантіями, відповідно до міжнародних норм та стандартів.

Велику увагу організація приділяє реабілітації та соціальній адаптації засобами культури і туризму. Є засновником Всеукраїнського (відкритого) фестивалю творчості людей з інвалідністю «Неспокій серця», девізом якого є «Я стверджуюсь, я утверждаюсь. Бо я – живу». Перший фестиваль відбувся в 2010 році, а в 2019 році проходить вже п’ятий. В кулуарах ІІІ поверху будинку парламенту в експозиції презентовано декоративно-ужиткове мистецтво. Представлені прикраси з бісеру, зроблені Тетяною Франц з міста Львова (1 група інвалідності, без залишків зору) та Оленою Родіоновою з міста Львова (2 група інвалідності по зору) та вироби з бісеру роботи Ганни Зеленецької з міста Києва (1 група інвалідності, без залишків зору), а також вишивка бісером Івана Вінціва з міста Стрий Львівської області (інвалідність 2 групи, загальне захворювання); Фотороботи Михайла Міляна (інвалідність 3 групи, загальне захворювання) та Василя Донденка; Дослідження Світлани Палюшок та Степана Підлужного з міста Львова, присвячене історії львівської бібліотеки УТОС, видане плоскодрукованим шрифтом та шрифтом Брайля; Графічні роботи Жоржа Шанаєва (учасник ліквідації аварії на ЧАЕС, інвалідність 2 групи); Фотовиставка, присвячена 10-й річниці світового рекорду – Першого в світі масового стрибка незрячих з парашутом, який відбувся 24 серпня 2009 року.

Учасниками рекорду були п’ятеро незрячих громадян України, серед яких – одна жінка. Стрибки відбувалися самостійно, без інструктора, у відкрите море.  Авторство цієї ідеї, ініціатива, розробка і практичне втілення належить ГО ВГО ВППІ. Цей рекорд був зареєстрований в Книзі рекордів України.