28 листопада 2019, 14:11 ( Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України )

Комітет з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування рекомендує прийняти за основу та в цілому закон щодо ліквідації бюрократичних бар'єрів та корупціогенних чинників у сфері охорони здоров'я

Народні депутати на своєму засіданні розглянули ряд законопроектів, спрямованих на вирішення нагальних проблем у сфері охорони здоров'я.

Так, Комітет розглянув проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо невідкладних заходів у сфері охорони здоров'я» (№ 2428).

Законопроектом, зокрема, пропонується внести зміни до Цивільного кодексу України, які розблокують можливість реорганізації закладів охорони здоров’я шляхом перетворення.

Пропонується також встановити до 31 грудня 2020 року пільговий період для перетворення закладів охорони здоров’я з бюджетних установ у казенні та комунальні некомерційні підприємства.

Крім того, в Основах законодавства про охорону здоров’я України та Законі України «Про екстрену медичну допомогу» уточняються повноваження органів місцевого самоврядування в частині управління закладами охорони здоров’я, які належать відповідним територіальним громадам або є об’єктами права спільної власності територіальних громад.

Проектом Закону передбачено поширити на водіїв бригад екстреної медичної допомоги умови оплати праці та заходи соціального захисту, передбачені для медичних працівники системи екстреної медичної допомоги.

Законопроект передбачає також перенесення встановленого Законом України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» терміну запровадження програми медичних гарантій для усіх видів медичної допомоги на 1 квітня 2020 року, що дасть можливість закладам охорони здоров’я завершити розпочату процедуру реорганізації.

Члени Комітету прийняли рішення рекомендувати Верховній Раді включити даний проект Закону до порядку денного другої сесії та за результатами розгляду в першому читанні прийняти за основу, скоротивши при доопрацюванні термін подання зауважень і пропозицій суб’єктів права законодавчої ініціативи до другого читання наполовину.

Таке ж рішення було прийнято Комітетом за підсумками розгляду проекту Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, що регулюють питання трансплантації анатомічних матеріалів людині» (№ 2457), метою якого є зменшення рівня надмірної зарегульованості даної сфери та приведення національного законодавства у відповідність до міжнародних актів у сфері трансплантації.

На засіданні розглянули проект Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо ліквідації штучних бюрократичних бар'єрів та корупціогенних чинників у сфері охорони здоров'я» (№ 2429) і прийняли рішення рекомендувати Верховній Раді включити його до порядку денного другої сесії та за результатами розгляду в першому читанні прийняти за основу та в цілому як закон.

Даний законопроект направлений на ліквідацію штучних бюрократичних бар’єрів та корупціогенних чинників у сфері охорони здоров’я, зокрема, скорочення часу виведення на ринок України ґенеричних лікарських засобів, створення правових умов для ввезення на митну територію України незареєстрованих лікарських засобів, необхідних для медичного забезпечення громадян України - учасників міжнародній операції з підтримання миру і безпеки, усунення бар’єрів у розвитку системи служби крові, створення сприятливих умов для ввезення вітчизняними фармацевтичними виробниками на територію України наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів у вигляді фармацевтичних субстанцій для власного виробництва ліків.

Щодо проекту Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення доступності лікарських засобів для громадян» (№ 2089) члени Комітету вирішили рекомендувати Верховній Раді за результатами розгляду в першому читанні направити його до Комітету для підготовки на повторне перше читання.

Крім того, народні депутати внесли зміни до кількісного складу підкомітетів Комітету та схвалили проект Положення про Експертну раду при Комітеті Верховної Ради з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування.