25 жовтня 2019, 10:42 (  Прес-секретар Голови Верховної Ради України )

Для нас важливо бути частиною Європи, але в першу чергу ми маємо відстоювати національні інтереси, – Дмитро Разумков


Голова Верховної Ради Дмитро Разумков зустрівся з Президентом Стортингу Королівства Норвегія пані Тоне Вілхелмсен Трьоен. Під час зустрічі сторони обговорили ситуацію, яка склалася в ПАРЄ, а також позитивні зміни в Україні, що сприятимуть розширенню співпраці між двома державами.

«Сьогодні в Україні вже відбуваються зміни. Тривалий час депутатська недоторканність була проблемою в Україні, тому одним  із перших законів ми її скасували. Наша принципова позиція за корупційні дії має наставати відповідальність, незважаючи на те, від якої ти політичної сили, якої групи чи партії. Закон повинен працювати однаково для всіх», підкреслив Голова Верховної Ради України. 

Дмитро Разумков також зазначив, що хоча за 50 днів функціонування оновленої Верховної Ради було ухвалено 69 законів, це лише початок роботи. За його словами, переважна частина цих нормативних актів була спрямована на те, щоб створити базис для роботи Уряду, і наступний крок за виконавчою владою.

Окрім того, Голова Парламенту висловив позицію України щодо повернення Постійної делегації Російської Федерації до Парламентської Асамблеї Ради Європи.

«Це прикра ситуація, адже Російською Федерацією не було виконано жодної з резолюцій організації щодо російської агресивної політики стосовно України. Для нас важливо бути частиною Європи і частиною Ради Європи, але в першу чергу ми повинні відстоювати національні інтереси», наголосив він.

Дмитро Разумков також висловив сподівання, що найближчим часом з’являться передумови, які дозволять делегації українського парламенту знову повноцінно брати участь у роботі Ради Європи. «Ми сподіваємося на сталу позицію Ради Європи щодо тих принципових базисів, які були закладені на початку створення цієї організації», зазначив Голова Верховної Ради України.