09 вересня 2019, 17:26 ( Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України )

Комітет з питань освіти, науки та інновацій обрав голів двох підкомітетів, затвердив план роботи на період другої сесії та склад робочої групи з підготовки проекту Закону «Про повну загальну середню освіту»

 
На засіданні Комітету 09 вересня 2019 року головував голова Комітету Бабак С.В., були присутні народні депутати України – члени Комітету: Лукашев О.А., Колебошин С.В., Піпа Н.Р., Воронов В.А., Грищук Р.П., Кириленко І.Г., Коваль О.В., Колюх В.В., Лис О.Г., Павленко Р.М., Совсун І.Р., Гришина Ю.М.

Першим було розглянуто питання про обрання голів двох підкомітетів: науки та інновацій; освіти впродовж життя та позашкільної освіти у складі Комітету з питань освіти, науки та інновацій.

Заслухавши інформацію голови Комітету Сергія Бабака члени Комітету одноголосно обрали на посади голів підкомітетів такі кандидатури:

- підкомітет з питань науки та інновацій т.в.о. голови підкомітету Кириленка Івана Григоровича;

- підкомітет з питань освіти впродовж життя та позашкільної освіти – головою підкомітету Совсун Інну Романівну.

Під час розгляду питання про затвердження плану роботи Комітету з питань освіти, науки та інновацій на період другої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання члени Комітету заслухали інформацію голови Комітету Сергія Бабака та одноголосно прийняли рішення:

- інформацію голови Комітету Сергія Бабака про затвердження плану роботи Комітету на період другої сесії дев’ятого скликання взяти до відома;

- затвердити план роботи Комітету на період другої сесії дев’ятого скликання на наступному засіданні Комітету.

Також під час засідання Комітету було розглянуто питання про затвердження складу робочої групи Комітету з питань освіти, науки та інновацій з підготовки проекту Закону «Про повну загальну середню освіту» (№ 0901).

Відповідно до статті 106 Закону «Про Регламент роботи Верховної Ради України» проект Закону «Про повну загальну середню освіту», який прийнято в першому читанні Верховною Радою України попереднього скликання, є перехідним і потребує ухвалення остаточного рішення Верховною Радою України 9 скликання.

30 травня поточного року проект закону прийнято за основу (Постанова Верховної Ради України № 2731-VIII «Про прийняття за основу проекту Закону України про повну загальну середню освіту». Зазначеною Постановою Комітету з питань науки і освіти було доручено підготувати зазначений проект закону до другого читання.

Необхідність прийняття акту обґрунтовується потребою в нормативному забезпеченні реформування системи повної загальної середньої освіти, розпочатого після прийняття базового Закону «Про освіту» у 2017 році. Законопроект розроблено на виконання підпункту 2 пункту 6 розділу ХІІ Закону України «Про освіту» щодо підготовки та подання на розгляд Верховної Ради України пропозицій, спрямованих на приведення чинних освітянських законів до базованого Закону «Про освіту».

Суб’єкт права законодавчої ініціативи, визначаючи мету проекту закону, звертає увагу на необхідність формування законодавчого підґрунтя для реформування системи повної загальної середньої освіти, що сприятиме підвищенню якості освіти у самій чисельній ланці вітчизняної освіти. Прийняття законопроекту сприятиме досягненню стратегічних цілей, зокрема, реалізації Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» на період до 2029 року.

Враховуючи те, що ухвалення Закону «Про повну загальну середню освіту» стосується: значної кількості громадян України та впливатиме на ключові  їх інтереси; питань функціонування місцевого самоврядування, прав і інтересів територіальних громад, місцевого та регіонального розвитку; збереження соціально-трудових прав працівників системи освіти, дітей та їх батьків тощо, народні депутати України – члени Комітету одноголосно прийняли рішення:

- схвалити склад робочої групи з підготовки проекту Закону «Про повну загальну середню освіту» (№ 0901).

- вважати, що склад робочої групи може бути доповненим за поданням народних депутатів України – членів Комітету.

- звернутися до відповідних центральних органів державної виконавчої влади з проханням про делегування до складу Робочої групи відповідальних працівників цих органів.