30 травня 2019, 09:43 ( Прес-служба Апарату Верховної Ради України )

Ірина Геращенко закликала Парламент розглянути законопроект щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків у виборчому процесі (№1456)

  

29 травня під час ранкового пленарного засідання Верховної Ради України Перший віце-спікер Ірина Геращенко наголосила на необхідності впровадження гендерних квот до виборчого законодавства.

Політик відзначила активність українських жінок та назвала неприпустимим той факт, що їхня кількість у Верховній Раді України складає лише 12%.

«Попри всі зусилля МФО «Рівні можливості», яке всі ці роки боролося з сексизмом і дискримінацією, гендерними стереотипами, ми не прийняли законопроект про запровадження гендерних квот у виборчому законодавстві», - повідомила І. Геращенко.

 Звертаючись до народних депутатів України, Ірина Геращенко закликала у четвер, 30 травня 2019 року розглянути проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків у виборчому процесі)» №1456 від 12.12.2014р.

«Надзвичайно важливо запровадити гендерні квоти у виборчому законодавстві на рівні не менше 30% для однієї статі - для збільшення кількості жінок в українській політиці. Ми також розраховуємо, що напередодні виборів керівники політичних партій публічно візьмуть на себе зобов’язання дотримуватись таких квот та всебічно підтримуватимуть жінок, які висуватимуться на мажоритарних округах», - підкреслила І. Геращенко.

Під час виступу Перший віце-спікер відзначила активну роль українських жінок у миротворчих процесах, жінок, які беруть участь у переговорах щодо врегулювання ситуації на Донбасі,  мам і дружин заручників та політв’язнів Кремля, які боряться  за звільнення свої рідних.

«Ми дякуємо усім українським жінкам і запевняємо, що і надалі захищатимемо їхнє право на рівність», - наголосила І. Геращенко.   

Політик поінформувала, що, на жаль, через певні стереотипи Український Парламент не ратифікував Стамбульську конвенцію. Політик назвала першочерговим завданням ратифікацію Стамбульської конвенції для депутатів наступного скликання Верховної Ради України.   

«Сьогодні більшість країн вже ратифікували цю Конвенцію, аби захистити жінок та дітей від домашнього насильства, в тому числі і Грузія.  Мені б дуже хотілось, щоб наступний парламент виконав перед українським суспільством ці зобов’язання», - зазначила І. Геращенко.