27 травня 2019, 13:20 ( Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України )

Відбулося засідання Погоджувальної ради (відео)

Відкриваючи засідання, Голова Верховної Ради Андрій Парубій зазначив, що хотів би, щоб на Погоджувальній раді був обговорений, не тільки порядок денний на цей тиждень, а й концепція роботи Парламенту на найближчі кілька тижнів.

Він також повідомив, що на засіданні Погоджувальної ради присутній представник Президента України Руслан Стефанчук.

А.Парубій звернув увагу, що під час консультацій з Президентом Володимиром Зеленським голів парламентських груп і фракцій не було досягнуто домовленості про внесення змін до законодавства щодо проведення виборів до Верховної Ради за закритими партійними списками. Він повідомив, що вимагав ведення стенограми і відеозапису під час зустрічі і «ніякого компромісу ні, тим більше консенсусу, не було досягнуто стосовно закритих списків».

Голова Парламенту звернувся з проханням надалі не дискредитувати найвищий законодавчий орган України і голів фракцій, а також з вимогою: «Публічно надати стенограму наших консультацій». «Я дав ще тиждень тому офіційний запит щоб ця стенограма була передана усім учасникам зустрічі, адже ми обговорювали не приватні моменти – це проходили консультації передбачені Конституцією», - сказав він, висловившись за прозорість.

Водночас А.Парубій наголосив, що, на його думку, Парламент має прийняти Виборчий кодекс із відкритими списками. «Я вважаю, це велике зобов’язання Верховної Ради України цього скликання», - сказав він.

Голова Верховної Ради дав доручення голові Комітету з питань правової політики та правосуддя негайно підготувати до розгляду у другому читанні Виборчий кодекс, щоб з наступного пленарного тижня його міг розглянути Парламент.

Спікер підкреслив, що Верховна Рада також має розглянути закон про імпічмент Президента. «Ми повинні в найближчий період розглянути законопроект про тимчасові слідчі комісії», - сказав він і дав відповідне доручення Комітету з питань Регламенту та організаційної роботи Верховної Ради України.

За словами А.Парубія, цей пленарний тиждень розпочнеться із завершення розгляду проекту Закону «Про внесення зміни до статті 26 Закону України "Про виконавче провадження" щодо звільнення органів місцевого самоврядування від сплати авансового внеску для проведення виконавчих дій» (№ 6447).

Також у вівторок планується розглянути блок соціальних питань і питань місцевого самоврядування. На цей же день пропонується блок безпекових питань, зокрема про уніфікацію військових звань із званнями НАТО.

На четвер планується блок питань аграрної політики, також Верховна Рада має розглянути питання про відставку Прем’єр-міністра України та Кабінету Міністрів України. Якщо буде рішення Комітету, то розпочнеться розгляд законопроекту щодо ТСК.

Головуючий надав слово для виступу Першому заступнику Голови Верхової Ради Ірині Геращенко, яка виклала своє бачення поточного пленарного тижня.

На засіданні виступили голови фракцій і груп.


Голова Рахункової палати Валерій Пацкан на Погоджувальній раді повідомив про готовність виступити у Парламенті із звітом про діяльність підпорядкованого йому органу.

Також на засіданні виступили представник Президента у Верховній Раді Р.Стефанчук і Перший віце-прем'єр-міністр України - Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів.

Свою позицію стосовно порядку денного представили керівники Комітетів Верховної Ради і окремі народні депутати.

Щодо питань, які порушили народні депутати під час Погоджувальної ради, виступив С.Кубів.

Головуючий закрив засідання.