13 травня 2019, 11:33 ( Прес-служба Апарату Верховної Ради України )

«Необхідно невідкладно відхилити постанови про скасування ухвалення закону про мову для якнайшвидшого його підписання», - Андрій Парубій (відео)

 

Відкриваючи засідання Погоджувальної ради у понеділок, Голова Верховної Ради України Андрій Парубій привітав українок з Днем матері – святом, що Україна та весь світ відзначали напередодні, 12 травня, та особливо подякував матерям, діти яких сьогодні захищають Україну на фронті.

Голова Парламенту розповів про спроби заблокувати підписання ухваленого на минулому пленарному тижні Закону про функціонування української мови як державної. «Була рейдерська спроба через суд заблокувати підписання закону. Широкий громадський резонанс не дозволив цьому сценарію здійснитися», - сказав А.Парубій та повідомив також про те, що у Парламенті зареєстровані постанови про скасування ухвалення закону про мову. «Необхідно невідкладно, чимшвидше відхилити ці постанови для того, щоб я як Голова Верховної Ради міг їх підписати», - наголосив Андрій Парубій. Він звернувся до Регламентного комітету із проханням розглянути ці постанови, аби у вівторок зранку вони були винесені на розгляд та відхилені.

Голова Верховної Ради поінформував про основні питання порядку денного, визначених на розгляд першого пленарного тижня травня. У вівторок планується завершення ухвалення законопроектів паливно-енергетичного комплексу; наступним розглядатиметься блок питань місцевого самоврядування. «Це наш обов’язок, який ми вже багато місяців не можемо виконати, і у мене велике прохання до всіх - підтримати проведення дочасних виборів у місцевих громадах», - звернувся до народних обранців Андрій Парубій. Заключним законодавчим блоком вівторка пропонуються питання освіти.

Голова Парламенту також звернувся із проханням підтримати у четвер розгляд питань реформи Парламенту та висловив надію, що сесійна зала мобілізується для позитивного голосування та ухвалення рішень, необхідних для модернізації вищого законодавчого органу країни.

Наостанок Голова Верховної Ради Андрій Парубій повідомив про необхідність розглянути у четвер «одне з ключових рішень цього пленарного тижня» - постанови про проведення інаугурації новообраного Президента України. Він поінформував, що станом на сьогодні в Апараті Верховної Ради України зареєстровано чотири такі постанови.