25 лютого 2019, 17:17 ( Прес-служба Апарату Верховної Ради України )

Ірина Геращенко запропонувала розпочинати Погоджувальну раду із заслуховування інформації від керівників комітетів Парламенту щодо стану виконання Угоди про асоціацію

 
Під час засідання Погоджувальної Ради у понеділок, 25 лютого, Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко закликала керівників депутатських фракцій утриматись від популістських заяв і зосередитись на пріоритетних питаннях порядку денного сесії.

Перший віце-спікер нагадала основні тези, на яких наголошував Президент Європейської Ради, виступаючи на засіданні Верховної Ради України у зв’язку з п’ятою річницею з початку збройної агресії Російської Федерації проти України.

«Єдність, боротьба з популізмом, підтримка демократії, продовження боротьби з корупцією та підтримка молоді мають бути нашими пріоритетами. На жаль, мало хто, у тому числі з кандидатів на пост Президента України, дослухався до цих мудрих порад», - зауважила І. Геращенко.

Ірина Геращенко нагадала, що цього року українці вшановують п’яту річницю від перемоги Революції Гідності. Політик звернула увагу на недостатність уваги з боку держави щодо забезпечення й відновлення прав учасників Революції Гідності.

Одночасно вона акцентувала на необхідності забезпечення невідворотності покарання для осіб, причетних до організації та здійснення масових розстрілів на Майдані. У цьому контексті І.Геращенко запропонувала звернутись до Міністерства юстиції України із запитанням, чи направлено запит до Російської Федерації щодо екстрадиції Віктора Януковича, який був засуджений до позбавлення волі строком на 13 років.

Перший заступник Голови Верховної Ради також наголосила на ефективності законодавства про заочне засудження, яке довело свою перевагу при винесенні обвинувального вироку В. Януковичу.

Перший віце-спікер закликала зосередитись перш за все на виконанні завдань, передбачених євроінтеграційними зобов’язаннями, які взяла на себе Україна. Зокрема, політик запропонувала розпочинати засідання Погоджувальної ради із заслуховування інформації керівників комітетів парламенту щодо стану виконання Угоди про асоціацію та розгляду пріоритетних законопроектів у цій сфері. 

Окрім того, Перший віце-спікер закликала перейняти досвід країн-членів ЄС та посилити на законодавчому рівні функції парламентського Комітету з питань європейської інтеграції. «Жоден законопроект не повинен виноситися на голосування в парламенті без ретельного аналізу Комітетом з питань європейської інтеграції. Переконана, що такі дії будуть ефективними для реалізації нашої стратегічної мети – здобуття Україною членства в ЄС і НАТО», - зазначила І. Геращенко.

На її переконання, Український Парламент має продовжити реформування сектору безпеки та оборони. У цьому зв’язку Ірина Геращенко закликала розглянути законопроект №10067 «Про схвалення рішення Президента України про допуск підрозділів збройних сил інших держав на територію України у 2019 році для участі у багатонаціональних навчаннях». 

Під час виступу І. Геращенко також підтримала необхідність  розгляду питання щодо призначення дострокових виборів до об’єднаних територіальних громад.