07 лютого 2019, 18:16 ( Прес-служба Апарату Верховної Ради України )

«Ми чекаємо на спостерігачів за виборами з парламентських асамблей НАТО, ОБСЄ, РЄ, але росіян там не може бути апріорі», - І. Геращенко під час розгляду законопроекту №9524

Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко відзначила важливість ухвалення проекту Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо спостереження за виборчим процесом в Україні» №9524 (від 04.02.2019) , спрямованого на недопущення участі громадян держави-агресора та окупанта – Російської Федерації - у спостереженні за виборами в Україні.

Коментуючи заяви міжнародних партнерів України та БДІПЛ ОБСЄ щодо позиції України з цього питання, Ірина Геращенко нагадала про сфальсифіковані вибори президента РФ та депутатів до  Державної думи РФ, які відбувались на окупованій території України – АР Крим та м. Севастополь.

Політик підкреслила, що цей факт, на жаль, не був відображений у звітах ОБСЄ, «і український Парламент висловлює глибоке занепокоєння, що БДІПЛ ОБСЄ у звіті щодо виборів президента РФ і Держдуми не вказали жодного слова про те, що результати цих виборів були сфальсифіковані, бо їх незаконно проводили в анексованому Криму, де, між іншим, не було представників БДІПЛ ОБСЄ».

«Як ви вважаєте, чи пустила би Великобританія спостерігачів РФ на вибори мера в Солсбері? Очевидно, що ні! Тому треба уникати подвійних стандартів», - заявила І. Геращенко.

Вона також нагадала, що більшість політичних діячів України включені до санкційного списку РФ та не можуть відвідувати Росію. Політик назвала не справедливими вимоги до української влади включити до складу спостерігачів громадян РФ у той час, як українські депутати не можуть поїхати до Москви задля підтримки на «судилищах» українських моряків.

Уповноважений Президента України з мирного врегулювання ситуації в Донецькій та Луганській областях І. Геращенко зауважила, що Україна шанує підтримку міжнародних партнерів, однак має намір захищати національні інтереси.

«Кого ми маємо включити до складу спостерігачів? Депутатів Держдуми, які голосували за введення військ в Крим та Донбас? Ми вимагаємо від Держдуми проголосувати за скасування цих рішень - вивести війська і повернути Крим і Донбас, - заявила І. Геращенко і додала. - Ми чекаємо на спостерігачів за виборами з парламентських асамблей НАТО, ОБСЄ, РЄ, але росіян там не може бути апріорі. Це принципове та остаточне рішення українського парламенту».

За результатом розгляду, проект Закону №№9524  був підтриманий 232 голосами «за».