07 лютого 2019, 18:09 ( Прес-служба Апарату Верховної Ради України )

«Створення Єдиного реєстру ветеранів дозволить установити чіткий облік ветеранів і оперативно приймати управлінські рішення щодо посилення їхнього соціального захисту», - І. Геращенко під час розгляду проекту Закону №9508

 

Перший віце-спікер, Уповноважений Президента України з мирного врегулювання ситуації в Донецькій та Луганській областях Ірина Геращенко наголосила на важливості підтримки проекту Закону «Про внесення змін до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» щодо Єдиного державного реєстру ветеранів війни» (№9508 від 28.01.2019)  під час вечірнього пленарного засідання Верховної Ради України 7 лютого.

Ірина Геращенко поінформувала, що в Україні, за різними даними, налічується близько 1,2 млн ветеранів війни та членів сімей загиблих ветеранів, у тому числі близько 360 тисяч учасників АТО та ООС. Разом з тим, за її словами, наразі жодне відомство не може назвати точну кількість ветеранів. 

Політик підкреслила, що завдання новоствореного Міністерства у справах ветеранів України - не лише узгодити цифру, але й надати комплексну допомогу та підтримку такій категорії українців. Вона подякувала Міністру у справах ветеранів України Ірині Фріз, яка разом із членами Комітету Верховної Ради України у справах ветеранів та осіб з інвалідністю та волонтерськими громадськими організаціями ініціювала зазначений законопроект.

«Створення Єдиного реєстру ветеранів дозволить встановити чіткий облік ветеранів і оперативно приймати управлінські рішення щодо посилення їх соціального захисту, зокрема у частині надання медичної допомоги, психологічної реабілітації та працевлаштування», - наголосила І. Геращенко

Політик також висловила переконання, що створення такого реєстру унеможливить надання статусу та пільг тим особам, які не брали участь у військових діях.

За результатами розгляду проект Закону №9508 був підтриманий 237 голосами «за».