06 лютого 2019, 15:38 ( Прес-служба Апарату Верховної Ради України )

Ірина Геращенко: «Ми розраховуємо на підтримку Ліванської Республіки ініціатив України в ООН спрямованих на відновлення миру»

 

Під час зустрічі 6 лютого 2019 року Першого заступника Голови Верховної Ради України Ірини Геращенко з делегацією Національних Зборів Ліванської Республіки сторони обмінялись пропозиціями щодо необхідності активізації міжпарламентського діалогу та двосторонньої співпраці між Україною та Ліванською Республікою.

Перший віце-спікер Ірина Геращенко підкреслила важливість проведення чергового раунду політичних консультацій між Міністерствами закордонних справ України та Лівану задля визначення ключових питань порядку денного двосторонньої співпраці.

Також у ході зустрічі було обговорено безпекову та  гуманітарну ситуацію на тимчасово окупованому Донбасі та в Криму. Ірина Геращенко поінформувала присутніх, що однією з ключових проблем є систематичне порушення режиму тиші на Донбасі попри досягнуті раніше домовленості про припинення вогню. Зокрема, Уповноважений Президента України з мирного врегулювання ситуації у Донецькій та Луганській областях Ірина Геращенко наголосила на блокуванні процесу звільнення заручників Росією під час переговорів у Мінську.
Особливу увагу під час зустрічі було надано акту агресії Російської Федерації в районі Керченської протоки 25 листопада 2018 року, коли було захоплено 24 українських військовослужбовця.

Перший віце-спікер Ірина Геращенко розповіла про співпрацю з міжнародними партнерами, зокрема, США та країнами-членами ЄС стосовно запровадження "Азовського пакету" санкцій проти Росії.

Ірина Геращенко також поінформувала, що питання відновлення територіальної цілісності та суверенітету України, а також звільнення незаконно утримуваних українців, активно порушується під час роботи в парламентських асамблеях та міжнародних організаціях. У зв’язку з цим політик висловила сподівання на підтримку Ліванської сторони ініціатив України в ООН, спрямованих на відновлення миру.

«Ми докладаємо  максимальні зусилля для політико-дипломатичного врегулювання ситуації на Донбасі та закликаємо наших міжнародних партнерів приділяти більше уваги цьому питанню», - заявила Ірина Геращенко.

У зустрічі також взяли участь Голова Комітету Верховної Ради України у закордонних справах Г.Гопко, керівник депутатської групи з міжпарламентських зв’язків з Ліванською Республікою С.Соболєв та народні депутати О.Сотник, Л.Ємець, Р.Чубаров, М.Джемілєв.