10 листопада 2008, 12:45

Лист Голови Верховної Ради України А. П. Яценюка Прем`єр-міністру України Ю.В.Тимошенко

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

ГОЛОВА ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

 

 

 

 

 

 

    Премєр-міністру України

Ю. ТИМОШЕНКО

 

 

Шановна Юліє Володимирівно!

 

         Впевнений, Урядом та Національним банком України вживаються всі можливі заходи щодо стабілізації економічної ситуації в країні. Переконаний, що саме злагодженими діями всіх гілок влади можна подолати кризу.

         Тому, після проведення мною зустрічей з членами Експертної економічної ради, МВФ, бізнесменами, з індустріальною елітою Дніпропетровської області та враховуючи сьогоднішню ситуацію в країні, вважаю за необхідне запропонувати Уряду  підготувати «Антикризовий пакет 2».

В свою чергу пропоную до цього пакету включити низку пунктів, реалізація яких сподіваюсь, сприятиме покращенню економічної ситуації в країні.

         Так, вважаю, що пріоритетами 2009 року в умовах внутрішнього та зовнішнього економічного спаду можуть бути:

 формування внутрішнього ринку;

 утримання стабільності в банківському секторі;

 макроекономічна бюджетна дисципліна, а саме, мінімальний рівень бюджетного дефіциту та утримання адекватного рівня інфляції.

         З метою реалізації зазначених пріоритетів, маю надію, Вами будуть підтримані наступні заходи:

1. При формування бюджету 2009 року передбачити зосередження капітальних видатків на формування державного замовлення спрямованого на будівництво автошляхів, мостових переходів, будівництво і капітальний ремонт залізниць, залізничних магістралей, оновлення рухомого складу «Укрзалізниці», відбудова аеропортів, будівництво соціального житла та житла для військовослужбовців, фінансування аерокосмічної галузі.

         2. Введення мораторію на підняття тарифів на транспорті та енергетиці для промисловості, в тому числі через перегляд внутрішньої складової зазначених тарифів.

         3. Затвердження спеціальної програми кредитування державними банками пріоритетних економічних програм та державного сектору економіки.

         4. Негайне затвердження програми компенсації процентних ставок по кредитам виданих суб´єктам малого та середнього бізнесу.

         5. Запровадження єдиного соціального банківського рахунку з метою переведення всіх платежів (заробітних плат, пенсій, пільг, сплата податків фізичними особами, житлово-комунальних послуг) виключно безготівковим шляхом через «НСМЕП» або аналогічної системи.

         6. Розгляд з Національним банком України питання про зменшення облікової ставки, ставки рефінансування та запровадження заходів щодо мінімізації або зменшення ставок у реальному секторі економіки як по кредитуванню так і по залученню коштів.

         7. Відновлення темпів кредитної активності на рівні не менше 2006 року.

         8. Удосконалення системи виплати допомоги по безробіттю для виключення зловживань.

         9. З метою недопущення зростання безробіття підготувати відповідні зміни до Кодексу законів України про працю та Закону України «Про оплату праці», зокрема, доцільно було б передбачити можливість для роботодавців переглядати в умовах кризи розмір заробітної плати в сторону зменшення та збільшення термінів відпустки без збереження заробітної плати.

         10. Проведення переговорів про фінансування програм між Україною і Світовим банком, ЄБРР, Європейським інвестиційним банком та іншими.  

         11. Проведення міжурядових переговорів та засідань міжурядових двосторонніх комісії з питань торговельно-економічного співробітництва з Російською Федерацією, Європейським Союзом та Сполученими Штатами Америки, а також з країнами, які є для України нетрадиційними ринками з метою визначення обсягів двостороннього торговельного співробітництва на 2009 рік та зняття тарифних і нетарифних обмежень.

         12. Наповнення Стабілізаційного фонду відповідними коштами та затвердження програм використання цих коштів на 2009 рік.

        

  Прошу Вас, шановна Юліє Володимирівно, розглянути та взяти до уваги зазначені пропозиції при підготовці відповідних законопроектів.

 

З повагою

 

Голова Верховної Ради України                                                                                    А. ЯЦЕНЮК