02 жовтня 2018, 09:20 ( Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України )

Огляд головних тем «Голосу України» від 2 жовтня

 

Сьогодні у «Голосі України»:

Боротьба за серця й уми людей є не менш важливою, аніж боротьба у танках

Львівський безпековий форум-2018 відкриє Едвард Лукас

Від Кремля вкотре вимагають звільнити Романа Сущенка

 

Боротьба за серця й уми людей є не менш важливою, аніж боротьба у танках

Ключовим питанням нинішнього пленарного тижня у парламенті буде закон про мови, наголосив Голова Верховної Ради України Андрій Парубій на брифінгу після погоджувальної ради.

«Закон про мови в Україні є одним із ключових прерогатив на цю сесію, — сказав він. — Зареєстровано п’ять законопроектів, але комітет пройшли чотири. Прогнозую, що в четвер робочий день розпочнемо з розгляду власне цих законопроектів. Я сам наполягатиму на тому, щоби вони розглядалися за повною процедурою, щоб змогли виступити всі доповідачі, а потім шляхом голосування народні депутати України і зал Верховної Ради визначать, який із тих законопроектів взяти за основу для того, щоби його доопрацьовувати до другого читання». При цьому глава парламенту нагадав, що деякі елементи тих проектів закону вже стали неактуальними, оскільки після їх реєстрації було прийнято закон про освіту. Тому профільний комітет у середу запропонує певні правки до законопроекту про мови з урахуванням схваленого закону про освіту. «Переконаний, це буде важливий крок українського парламенту, — сказав Андрій Парубій. — Свого часу журналісти спостерігали, як через цей зал проламувався закон Колесніченка-Ківалова, нагадаю, за допомогою бойовиків і бійок тодішня більшість намагалася цей закон прийняти, як і більшість законів того періоду. Тепер це рішення буде прийнято в результаті повного обговорення і вільного волевиявлення всіх народних депутатів». (читайте у «Голосі України» на 2 стр. >>> article/308214)

Львівський безпековий форум-2018 відкриє Едвард Лукас

Незабаром у Львові відбуватиметься Львівський безпековий форум-2018. 24—26 жовтня сюди прибудуть авторитетні експерти та посадовці, які представлятимуть понад десять країн світу: США, Канаду, Велику Британію, Бельгію, Молдову, Грузію, Литву, Україну, Швецію, Польщу, Німеччину, Чехію. Головна тема форуму — «Економіка війни і війна економік». Масштабний захід відкриє виступ впливового англійського аналітика, журналіста і публіциста, а тепер старшого наукового співробітника СЕРА (Центр аналізу європейської політики — неурядова дослідницька організація, США) Едварда Лукаса. «Едвард Лукас — один із найавторитетніших фахівців, які почали усвідомлювати наслідки для Європи російської економічної (точніше, сировинної) експансії ще багато років тому. Він не лише усвідомлював масштаби цієї проблеми, а й попереджав весь цивілізований світ про агресивні наміри Москви», — розповіла співголова Львівського безпекового форуму і заступник Голови Верховної Ради Оксана Сироїд. У 2008-му Едвард Лукас написав книжку «Нова холодна війна. Як Кремль загрожує і Росії, і Заходу», в якій попередив Захід про підступність планів Кремля, зокрема в енергетичній сфері. Це лише нині в Європі та в США щораз більше усвідомлюють підступність пастки, що її готує країнам Євросоюзу Кремль у вигляді газогонів проекту «Північний потік». Власне, це буде темою однієї з панельних дискусій. (читайте у «Голосі України» на 3 стр. >>> article/308203)

Від Кремля вкотре вимагають звільнити Романа Сущенка

30 вересня минуло два роки від часу затримання в Москві українського журналіста, кореспондента Укрінформу у Франції Романа Сущенка. Цього дня представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір повторив свій заклик до російської влади звільнити українського журналіста з в’язниці. Постійне представництво України при ООН оприлюднило звернення з такою саме вимогою. Українська громада у Франції провела в неділю мирну демонстрацію, щоб морально підтримати Романа та всіх українських політв’язнів, яких нині утримують в російських в’язницях. А колеги Романа Сущенка знову поставили питання: чи розуміють взагалі європейці і, зокрема, європейські журналісти, що саме відбувається в Україні?  (читайте у «Голосі України» на 9 стр. >>> article/308174)

 

Повний випуск «Голосу України» від 02.10.2018 на сайті http://www.golos.com.ua