11 квітня 2018, 16:51 ( Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України )

У Комітеті у закордонних справах відбулася зустріч з делегацією Естонської Республіки

 

11 квітня відбулася зустріч голови Комітету Ганни Гопко та заступника голови Комітету Бориса Тарасюка з Надзвичайним і Повноважним Послом Естонії в Україні Гертом Антсу, Директором Канцелярії Президента Естонії Тійтом Рійсало та Радником Президента Естонії з питань зовнішніх зносин Лаурі Куусінгом.

На початку зустрічі українська сторона висловила вдячність за допомогу та реалізацію проектів з гуманітарної, фінансової та технічної підтримки для України, послідовну підтримку суверенітету і територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів, а також рішуче засудження агресії РФ проти України.

Під час обговорення сторони звернули особливу увагу на процес проведення в Україні необхідних реформ та позитивно відзначили важливі кроки, вжиті нашою державою в енергетичному секторі, проведенні реформи судової системи та формування нових антикорупційних органів. Також увага була зосереджена на пріоритетних законопроектах у сфері європейської інтеграції, прийняття яких заплановано в найближчий час.

Крім того, сторонами було відзначено важливість розвитку двостороннього співробітництва у сфері освіти, зокрема запровадження різних стипендіальних програм на кшталт літніх шкіл чи післядипломної навчальної програми Естонської школи дипломатії, які відкривають широкі можливості для інтегрування населення України в єдиний інформаційний простір ЄС та реалізації спільних для обох країн дипломатичних цілей.